Wiele osób, będących na diecie redukującej wagę, rezygnuje ze spożywania bananów, podkreślając, iż są to jedne z najbardziej kalorycznych owoców. Z drugiej strony: banany obecne są w diecie sportowców, czego najsłynniejszym przejawem była podchwycona i rozpowszechniana przed media „bułka z bananem” Adama Małysza.
W Polsce nie zyskała do tej pory popularności dieta odchudzająca oparta na bananach. Istnieje jednak taka. Japońska śpiewacza operowa, Kumiko Mori, przyznała, że po zastosowaniu tej diety schudła aż 7 kilogramów.
Banany są cennym źródłem witamin B i C oraz składników takich jak: magnez, żelazo, potas, jod, cynk. Rzeczywiście, są dość kaloryczne, przy tym jednak sycące. Trudno więc potwierdzać tezę o ich szczególnie „tuczącym” działaniu. Ponadto spożywanie bananów wzmacnia układ nerwowy i wspomaga odnowę komórkową.
„Dieta bananowa” funkcjonuje w kilku wariantach. W pierwszej wersji banany należy spożywać na śniadanie, bez jakichkolwiek dodatków, popijając je jedynie wodą. Przez resztę dnia można jeść wszystko, unikając jedynie alkoholu, nabiału, lodów i słodyczy. Dzięki temu w ciągu miesiąca powinniśmy stracić 7 kilogramów.
Druga wersja, bardziej rygorystyczna, wszystkie trzy główne posiłki nakazuje zastępować domowym musli przygotowanym z połówki banana, 3 łyżek płatków owsianych i szklanki maślanki lub jogurtu. Opcjonalnie posiłek można dosłodzić miodem. W takiej wersji możemy stracić nawet 7 kg tygodniowo. W przypadku tej metody odchudzania, nie należy od razu powracać do normalnego odżywiania, lecz wprowadzić przejściowy program żywieniowy zapobiegający efektowi jojo.
Ostatni wariant diety bananowej to kuracja trzydniowa, polegająca na spożywaniu codziennie 3 bananów i piciu 3 szklanek mleka. Oprócz tego należy wypijać dziennie 2 litry wody. W przeciągu zaplanowanych trzech dni stracić możemy 3-4 kilogramy.
Dieta bananowa to temat kontrowersyjny. Z reguły zresztą diety oparte tylko na jednym produkcie nie spotykają się raczej z pochwałami dietetyków czy też lekarzy. Pewnym jest natomiast, że banany mogą pojawiać się w diecie odchudzającej, zwracać jednak należy uwagę na ich kaloryczność, by – jak ze wszystkim – zachować umiar.

http://urodaporady.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPOChP
Następny artykułRozpoczęcie biegania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ