Wydajność linii produkcyjnej to bardzo ważna kwestia w prowadzeniu piekarni. To od niej zależy ilość wyprodukowanego pieczywa oraz koszty produkcji. Im bardziej wydajna linia, tym większe oszczędności. Pomocne w tym są chociażby systemy załadunkowe do pieców. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jednopoziomowe systemy załadunkowe do pieców – co warto wiedzieć?

Wybór konkretnego systemu załadunkowego zależy od potrzeb oraz wielkości piekarni. Dla mniejszych przedsiębiorstw lub tych skupiających się na konkretnych rodzajach pieczywa, wystarczające będą jednopoziomowe systemy załadunkowe. Takie rozwiązanie jest obsługiwane przez jedną osobę i może działać w trzech trybach. W programie ręcznym tylko załadunek i rozładunek pieca odbywa się przy użyciu silnika. W wariancie półautomatycznym to pracownik każdorazowo wydaje komendę dla systemu za pomocą panelu sterowania. Natomiast w trybie automatycznym cały proces załadunku, wypieku i rozładunku jest w pełni zautomatyzowany. Dzięki temu możemy podnieść wydajność linii produkcyjnej nawet o 20%. Cały proces trwa bowiem kilka minut.

Systemy załadunkowe do pieców – kiedy sprawdzą się wersje wielopoziomowe?

Dla większych piekarni takie rozwiązanie może jednak okazać się niewystarczające. Dlatego producenci przygotowali wielopoziomowe systemy załadunkowe do pieców. Zasada ich działania jest analogiczna do rozwiązań zastosowanych w systemach jednopoziomowych. Urządzenia te są jednak w stanie obsługiwać nawet kilka pieców ustawionych obok siebie. Dzięki temu mogą w ciągu sześciu minut załadować i rozładować nawet 280 sztuk chleba. Rozwiązanie te są dostępne w sieci. Wystarczy, że klikniesz tutaj https://bakeres.pl/oferta/systemy-zaladunkowo-rozladunkowe/. Takie systemy załadunkowe do pieców pozwalają zwiększyć wykorzystanie powierzchni wypiekowej nawet o 15%. Do tego oszczędzamy energię, którą moglibyśmy utracić przy tradycyjnym wyjmowaniu wypieków z pieca. Tutaj tzw. długi postój bez chleba zostaje wyeliminowany. Jeśli więc prowadzisz piekarnię, to warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie. Być może jest to właśnie to, czego brakuje Ci do zwiększenia wydajności linii produkcyjnej?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ