Z pewnością nie raz zastanawiałeś się, jaki system operacyjny w twoim telefonie można uznać za najlepszy wybór. W ostatnich czasach właściwie wybór zawęził się do dwóch opcji – Androida od Google, oraz IOS od Apple. Wszystkie inne, jak Windows Phone, BlackBerry czy nawet takie system jak Bada, Tizen czy Maemo należą niestety do przeszłości. Pozostaje nam wybierać między powyższymi dwoma.
Zacznijmy od systemu Apple – jego największą zaletą jest bezpieczeństwo i perfekcyjna optymalizacja, która powoduje, że nawet po kilku latach użytkowania nasz telefon wciąż pracuje płynnie. Okupione jednak jest to dosyć wysoką ceną – system jest zamknięty na modyfikacje, co powoduje, że u każdego użytkownika telefon będzie wyglądał podobnie. Podobnie ograniczona będzie jego funkcjonalność – działa super płynnie, ale nie mamy aż tylu opcji, co u konkurenta.
A skoro o konkurencie mowa – Android od Google jest o wiele bardziej wielofunkcyjnym systemem – mamy do dyspozycji wiele Launcherów, kompletnie zmieniających wygląd menu w telefonie, możemy zmienić domyślne aplikacje, również tych, od firm trzecich. Możemy też zrootować nasz telefon, otwierając drogę do niemal nieskrępowanych możliwości modyfikacji. Co daje root? Pozwala na dostęp do tzw superużytkownika – czyli administratora urządzenia. Możemy „grzebać” w plikach systemowych, zmieniając głęboko ukryte opcje, o których producent wolałby, byśmy nie wiedzieli. Co zatem wybrać – IOS czy Androida? Odpowiedź w dużej mierze będzie zależeć od tego, co jest dla nas ważniejsze – stabilność czy modyfikacje.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ