Menstruacja dla wielu kobiet potrafi być dość kłopotliwa, nie tylko z uwagi na swoją bolesność, której część z nich niestety doświadcza, ale na dyskomfort, który spowodowany jest także obfitością krwawienia. Każda z kobiet przechodziła ten etap, kiedy jako młoda dziewczynka te kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu pojawiała się pierwsza miesiączka. I choć teraz w kwestii zaskakiwania tą nową sytuacją nic się raczej nie zmieniło, tak zmianie uległa świadomość.

Dzięki wczesnej edukacji seksualnej, co do której dość mocno podzielone są zdania, odnośnie tego czy jest odpowiednia i czy nie za wcześnie wprowadzamy nasze dziecko w świat dorosłych, odpowiedzią powinno być nie. Wszystko dzieje się zdecydowanie szybciej niż kiedyś, ma się wrażenie że czas przyspieszył. Dzieci błyskawicznie dorastają, a dzieci jak to dzieci są ciekawe świata. Rzeczą jak najbardziej naturalną powinna być zatem wiedza o własnym ciele, jak ono funkcjonuje, czego można się spodziewać.

Jeśli o dziewczynki chodzi, w bardzo młodym wieku, bo mając już nawet 12 lat zaskoczyć potrafi je pierwszy okres, który występuje u prawidłowo rozwijających się dziewcząt jeszcze przed 16 rokiem życia. Dziewczynka ma już zaokrąglone biodra i piersi, wcięcie w talii – czyli wszystko jak być powinno, a w intymnych miejscach pojawiło się znienawidzone owłosienie. Az w końcu przychodzi ten właśnie dzień, który umownie czynie dziewczę, jeszcze nie dorosłą, ale kobietą.

Okres dorastania i burzliwego wzrostu jest jednocześnie okresem bardzo aktywnym. W momencie, gdy pojawia się miesiączka, choć często na początku dość skąpa, może ona powodować duży dyskomfort podczas lekcji wychowania fizycznego, w trakcie ćwiczeń gimnastycznych, na basenie oraz w trakcie innych zajęć sportowo-rekreacyjnych, a nawet w trakcie zabawy. Pojawiające się z Nienacka krwawienie potrafi wprawić w spore zakłopotanie, zwłaszcza, gdy plamienie stanie się widoczne, czego z pewnością żadna z kobiet by nie chciała. Nierzadko też młoda osoba zwolnić się musi z tego powodu z wfu lub prywatnych zajęć.

Aby czuć się komfortowo w każdej sytuacji i móc aktywnie spędzać czas bez względu na okoliczności warto pomyśleć o nie takim nowym rozwiązaniu w przemyśle kosmetycznym jakim są tampony o.b. https://nastolatki.myob.pl/moja-pierwsza-miesiaczka, bardzo praktycznej pod tym względem alternatywy dla standardowych podpasek.

Z konkretną wiedzą, w którą winniśmy uzbroić naszą pociechę możliwie wcześnie, a także zaopatrzeniem jej w pudełeczko z tamponami, które warto zawsze mieć przygotowane na tego rodzaju sytuacje pierwsza miesiączka u dziewczynek nie powinna stanowić problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ