Serwetki do decoupage – królestwo techniki decoupage dla każdego!

0
1346

Serwetki do decoupage – uniwersalna podstawa materiałowa

Serwetki do decoupage są materiałem niezbędnym i najbardziej uniwersalnym we wszystkich technikach decoupage’u. Techniki te pozwalają udekorować każdą powierzchnię: drewno, szkło, plastik, wiklinę o różnych kształtach, od płaskich powierzchni lady, tacy, blatu lub szafki meblowej do butelek, filiżanek lub abażurów lamp. Serwetki do decupage’u są podstawowym materiałem technicznym w tego typu zdobieniach. Są one  nie tylko łatwe w użyciu, bo ich naklejanie nie sprawia trudności nawet osobom początkującym, ale i dostępne na rynku papierniczym w najróżniejszych wariantach.

Serwetki do decoupage – jakie przedmioty można ozdobić przy ich użyciu?

Używając serwetek do decoupage można ozdobić nie tylko przedmioty użytkowe, takie jak meble, blaty, czy lady, ale i wykonać unikalną kolekcję bombek choinkowych, pisanek lub szkatułek. Technika serwetkowa to podstawa wszystkich technik decoupage’u i od niej należy zacząć pracę z taką formą rękodzieła.

Najpopularniejsze wzory serwetek do decoupage

Kluczem w wyborze odpowiedniej serwetki do decoupage (https://nastrychu.pl/pol_m_Decoupage_Serwetki-do-decoupage-677.html) jest wybór wzoru nadrukowanego na jej powierzchni. Chodzi bowiem o to, że właśnie wzór zostanie naklejony na ozdabiany przedmiot. Obecnie w Polsce dostępne są wielorakie gamy wzorów, od motywów roślinnych, uważanych za podstawowe w tej technice, poprzez imitacje fotografii okolicznościowych, na przykład kartek świątecznych, kończąc na reprodukcjach obrazów malarskich lub nawet komiksach satyrycznych. Każdy z tych motywów można opracować indywidualnie lub łączyć motywy według własnej wizji estetycznej. Produkowane są także serwetki do decoupage z wypukłymi wzorami, które świetnie sprawdzają się w limitowanych seriach filiżanek oddziałując na nasz zmysł dotyku. Wzornictwo serwetkowe nie zna już ograniczeń, dlatego wybór odpowiedniej serwetki do decoupage jest już tylko kwestią aktywnej wyobraźni twórcy. Szczególną sympatią osób posługujących się technikami decoupage’u cieszą się ostatnio wzory naśladujące stare kolekcje znaczków pocztowych i fotografii ręcznie podbarwianych. Ich efekt estetyczny, po ozdobieniu nimi przedmiotów bibelotowych, takich jak szkatułki lub komody jest naprawdę olśniewający i przedmiot zyskuje wizerunek skarbu antykwarycznego.

Wymiary serwetek do decoupage

Podstawowy wymiar serwetki do decoupage to kwadrat wielkości 33×33 centymetry. Kwadrat taki zawiera jedną lub kilka warstw papierowych i można go rozkładać w dowolny sposób komponując własny wzór. Wybór serwetek do decoupage jest naprawdę duży i otwiera ogromne pole naszej wyobraźni rękodzielniczej. Możemy tworzyć tak, jak dyktuje nam intuicja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ