Polacy kochają wypoczynek nad morzem. Latem plaże są pełne urlopowiczów. Nic dziwnego- odpoczynek nad wodą jest wyjątkowo relaksujący, a także atrakcyjny również dla młodszych członków rodziny. Ma też pozytywny wpływ na zdrowie, ze względu na występujący nad morzem jod. Problem w tym, ze jest go tam niewiele.
Najwięcej jodu nad morzem jest w porach sztormowych- a więc zwykle wczesną wiosną i jesienią. I to właśnie wtedy najlepiej jechać nad Bałtyk. W sezonie letnim jodu jest niewiele, a odległości kilkunastu metrów od linii brzegowej jego zawartość spada diametralnie. Rozwiązaniem jest jedynie rozstawienie sobie leżaka bezpośrednio w wodzie.
Innym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które z różnych powodów nie mogą sobie pozwolić na długi wyjazd urlopowy, mogą być tak zwane groty solne. Są to pomieszczenia, w których wykorzystuje się bloki solne, zwykle wydobywane z Morza Czarnego, czy Martwego, chociaż można spotkać również groty wykorzystujące sól z Bałtyku. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej temperatury, wilgotności i zapewnieniu odpowiedniego przepływu powietrza, można uzyskać specyficzny mikroklimat, bardzo podobny do tego, który występuje nad morzem. Powietrze bogate jest jednak nie tylko w jod, ale również inne, istotne dla zdrowia mikroelementy. Wśród nich wyliczyć można wapń, magnez, czy potas.
Co ciekawe, jedna taka zdrowotna sesja trwa jedynie około pięćdziesięciu minut- można więc wybrać się na tego typu zdrowy odpoczynek nawet w środku stresującego dnia. Innymi słowy- mamy odpoczynek jak nad Bałtykiem, tyle że bez podróży i bez hałaśliwych plażowiczów!

http://www.zdrowienatopie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ