Leżący na terenie województwa małopolskiego Chrzanów może okazać się miastem atrakcyjnym dla turystów. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na miłośników podróży? Co warto zobaczyć w tym mieście?
Chrzanów swą popularność zawdzięcza przede wszystkim ciekawej okolicy, która może się pochwalić malowniczością oraz ciekawą kulturą. Sam Chrzanów również zachwyca, a ciekawych zabytków na terenie miasta nie brakuje. Na terenie tego ośrodka miejskiego nie brak budowli, które przypominają o długiej historii tego miasta. Spotkać się tu można również z pamiątkami po społeczności żydowskiej, przy czym jednym z najważniejszych zabytków tego typu jest kirkut. Rynek to ważny punkt na turystycznym planie miasta, podobnie zresztą jak miejscowe muzeum. Zajmuje ono aż dwa budynki, przy czym największym zainteresowaniem cieszy się Dom Urbańczyka. To parterowy dom z końca XIX wieku, który jest jedną z nielicznych pamiątek po małomiasteczkowej zabudowie tego miasta. Druga siedziba muzeum miejskiego mieści się z kolei w dawnym lamusie dworskim. Pochodzi on z końca XVI wieku i jest jednym z najstarszych zabytków architektury, jakimi może się pochwalić współczesny Chrzanów.
Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają w okolicy tego miasta. Do tych najważniejszych zalicza się zamek Lipowiec oraz Nadwiślański Park Etnograficzny. Chrzanów może się zatem okazać doskonałym punktem wypadowym dla tych turystów, którzy chcą odkrywać piękno pobliskiej Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

http://www.travelneo.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ