Maj jest niewątpliwie wiosennym miesiącem. Kwiaty zaczynają kwitnąć. Parki robią się zielone i zachęcają do spaceru wraz z rodziną czy znajomymi.
Co kwitnie w maju?
Rośliny można podzielić na: jednoroczne i dwuletnie.
Jednoroczne to Czubatka ubiorkolistna, koloru fioletowego, niebieskiego, różowego lub białego. Jest drobna, posiada koszyczek kwiatowy oraz charakteryzuje się rozłożystymi płatkami.
Kolejna roślina to Niecierpek balsamina. Występuje w kolorze różowym, czerwonym, fioletowym, białym. Pokroju występuje krzaczastego.
Niecierpek nowogwinejski występuje w barwie pomarańczowej, czerwonej, różowej, białej. Widnieje jako pojedynczy kwiatostan.
Następny kwiat to Niecierpek waleriana. Pojawia się w formie krzaczastej. Barwa widnieje różowa, czerwona bądź biała.
Osteospermum jest to kwiat typu krzaczkowatego. Można go spotkać w kolorze białym, kremowym, żółtym, pomarańczowym, łososiowym, czerwonym, purpurowym, różowym, niebieskim, granatowym, fioletowym, czy liliowym.
Ostatnią rośliną jednoroczną jest Werbena ogrodowa. Usytuowana jest w gronie. Ma drobne kwiaty. Można ją spotkać w barwie białej, żółtej, czerwonej, różowej, fioletowej.
Kwiaty dwuletnie kwitnące w maju.
Pierwszą z nich jest Dzwonek ogrodowy. Widnieje jako przekrój kępiasty. Spotykany w kolorze różowym, fioletowym czy białym.
Kolejny to Fiołek ogrodowy, bratek. Pojawia się w formie krzaczkowatej. Występuje w barwie zazwyczaj dwukolorowej.
Następna jest Niezapominajka. Jest tylko w barwie niebieskiej i kwiatach drobnych.
Ostatnia jest Stokrotka trwała. Pokrój ma kępiasty. O barwie różowej, czerwonej lub białej.

http://www.kosmetomania.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ