Siłownia- miejsce, które raczej bardziej kojarzy się z umięśnionymi mężczyznami, sztangami i morderczymi ćwiczeniami siłowymi. Zapominamy tym czasem o ty, że siłownia to też miejsce dla ludzi którzy chcą zrzucić kilka kilogramów. Oczywiście możesz pomyśleć, że to mało efektowne, ponieważ sam masz wykupiony karnet na siłownię, a teraz leż i kurzy się gdzieś w zapomnianym miejscu w twoim domu. Jednak zapewniam Cię, że jeśli już przezwyciężysz swoje słabości i pójdziesz jednak na tą siłownię, to za każdym kolejnym razem będzie o wiele łatwiej. No dobrze, więc już jesteś na treningu, i co teraz? Jakie ćwiczenia na siłowni na odchudzanie? Otóż najlepiej będzie jeśli uzgodnisz to z profesjonalnym trenerem. On będzie dokładnie wiedział na jakie ćwiczenia będziesz mógł, lub mogła sobie pozwolić. Dobrze jest też skonsultować się z dietetykiem. Pomoże Ci dobrać odpowiednią dietę, tak abyś nie musiał/a rezygnować z ulubionych potraw, a efekty były dostrzegalne. Oczywiście jeśli będzie taka konieczności, aby wyeliminować niektóre dania z twojego jadłospisu, to pomoże Ci zastąpić je równie smacznymi potrawami, a za to o wiele mniej kalorycznymi. Lecz nie o tym mowa. Wracając do tematu, jeśli jednak nie chcesz korzystać, z usług profesjonalnego trenera, albo nie masz takiej możliwości to sprawdzę Ci kilka ćwiczeń które pomogą Ci schudnąć.
Pierwsza przestroga, nie wykonuj zbyt dużo ćwiczeń na rozbudowę mięśni. Przyniesie to odwrotny efekt, ponieważ mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Więc jeśli zależy Ci TYLKO na odchudzaniu, a nie budowaniu ,,rzeźby” to szkoda marnować czasu.
Odpowiednimi ćwiczeniami będzie na przykład rowerek, bieżnia, orbitrek czy skakanka. Taki rodzaj ćwiczeń na pewno nie przyniesie skutków ubocznych, a może tylko pomóc. Jasna sprawa, że nie odrazy przebiegniesz kilku czy kilkunastu kilometrów, nie chodzi abyś padł z wyczerpania po pierwszym ćwiczeniu. Ważne jest też to aby pamiętać o ćwiczeniach na brzuch. Pozwolą one na efektywne pozbycie się tłuszczu. Polecam tu ćwiczenia takie jak brzuszki czy deska, są one bowiem jednym z najefektywniejszych sposobów na odchudzanie. Pamiętaj też, że aby schudnąć potrzebny jest czas i wysiłek. Nic więcej. Nie da się pójść na skróty, choć można nieco ten proces przyśpieszyć, lecz pamiętaj, że nic nie zdziałasz bez wysiłku. Ale na pewno decyzja, aby uczęszczać na siłownię jest najlepszym krokiem do tego, aby zmienić swój styl życia na zdrowszy, a swoje ciało na atrakcyjniejsze. Widok innych ludzi którzy nadal trenują, podczas gdy ty już mówisz sobie ,, to nie dla mnie”, da Ci nie złą motywację. Ćwiczenia na siłowni na odchudzanie to jedne z najefektywniejszych sposobów na odchudzanie, i zapewniam, że zobaczysz efekty. Pamiętaj też o odpowiedniej diecie, gdyż największy wysiłek nie przyniesie efektów jeśli po treningu, spożyjesz tone słodyczy czy innych kalorycznych dań. Lecz pamiętaj też o celu jaki Ci przyświeca, gdyż on da Ci zapał do codziennych wyrzeczeń i ciężkich ćwiczeń. W takim razie powodzenia, w treningu.

http://www.muscular.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ