Czas wolny możemy pożytkować na trzy sposoby. Pierwszym z nich to z pewnością wykonywanie tych czynności, które sprawiają nam przyjemność, czy to z jakąkolwiek korzyścią dla nas, czy też nie. Drugi to próba czynienia czegoś, co przyniesie nam wymierne skutki; mycie okien, koszenie trawy, praca dodatkowa itp. Trzeci – moim zdaniem najrozsądniejszy – to łączenie rzeczy przyjemnych z zarabianiem. Jak mówi znane przysłowie – pracuj tak jak lubisz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu.
Jak to zrobić? Zależy, czym się pasjonujemy. Literatura i sztuka pisania nie jest nam obca? Fenomenalnie, znajdziemy wiele internetowych redakcji, które chętnie przyjmą niedoświadczonego rekruta i wyszkolą go na pełnoprawnego redaktora. Zyskujemy podwójnie; po pierwsze, zyskujemy bezcenne doświadczenie, którym później możemy pochwalić się w CV, po drugie, znacznie zwiększamy swoje umiejętności i poznajemy specyfikę zawodu, w którym chcielibyśmy pracować. Warto wspomnieć także o satysfakcji z publikowania własnych artykułów czy (zazwyczaj symbolicznym, ale jednak!) wynagrodzeniu za wykonaną pracę.
Jeżeli pasjonujemy się grami komputerowymi, możemy spróbować stworzyć coś w stylu znanej produkcji, oczywiście na miarę własnych możliwości. Jeżeli od zawsze interesowały nas fajne obrazki, grafika komputerowa i jej niuanse stoją dla nas otworem za sprawą Internetu. Opcji i pożytecznych sposobów wykorzystania wolnego czasu jest mnóstwo; należy tylko zastanowić się, co tak naprawdę chcielibyśmy robić.

http://www.mercante.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ