Białe zęby są niezwykle atrakcyjne. Gdy zauważysz kogoś o perłowych, białych i jasnych zębach, automatycznie zostajesz przyciągnięty do tej osoby. Właściwe szczotkowanie, czyszczenie nicią dentystyczną i używanie płynu do płukania ust są podstawą do utrzymania dobrej higieny jamy ustnej. Jednakże, jeśli tego nie zrobisz, jedzenie, sole mineralne i bakterie zaczną nakładać się na zęby powodując kamień nazębny.
Ten żółty twardy nalot na twoich zębach nie jest zbyt atrakcyjny. Możesz sobie z tym poradzić w domu. Poniżej przedstawimy kilka metod na czyszczenie kamienia nazębnego.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona może pomóc w usuwaniu kamienia z zębów. Wszystko czego potrzebujesz to łyżeczka sody oczyszczonej, pasty do zębów, soli (opcjonalnie) i szczoteczki do zębów. Zmieszaj sodę z solą lub po prostu użyj sody oczyszczonej do tej czynności. Nałóż na szczoteczkę i myj zęby. Teraz przepłucz usta letnią wodą.

Owoc guawa

Owoc i jego liście mogą naturalnie pomóc w usuwaniu kamienia nazębnego. Wszystko, co musisz zrobić, to codziennie przeżuć czyste liście guawy i wypluć. Zmniejszy to ryzyko gromadzenia się płytki nazębnej. Możesz również wziąć niedojrzałą guawę, posypać nią sól i żuć raz lub dwa razy dziennie.

Skórka z pomarańczy

Weź kawałek skórki pomarańczowej i wetrzyj ją w zęby na 2 minuty. Przepłucz usta ciepłą wodą. Powtarzaj to dwa lub trzy razy w tygodniu. Jest to tani i skuteczny sposób.

Aloes zwyczajny

Jest gorzki, ale może zdziałać cuda w usuwaniu kamienia nazębnego z zębów. Użyj go wraz z kilkoma dodatkami do sporządzenia pasty i użyj jej do mycia zębów. Weź jedną łyżeczkę aloesu, cztery łyżeczki gliceryny, 5 łyżek sody oczyszczonej, olejek cytrynowy i szklankę wody. Wymieszaj je dobrze i wetrzyj w zęby, następnie przepłucz usta wodą. Powtarzaj to codziennie, aż płytka nazębna i kamień nazębny zostaną usunięte. Potem rób to co trzy dni.

Zastosuj pokarmy bogate w witaminę C

Produkty bogate w witaminę C, takie jak truskawki i pomidory, mają właściwości antybakteryjne i usuwają bakterie z ust, zapobiegając gromadzeniu się kamienia nazębnego. Przygotuj miąższ pomidorów i truskawek i nałóż na zęby i zostaw na 5 minut. Następnie zmyj. Powtarzaj to dwa razy w tygodniu, aż zauważysz różnicę.

Jedzenie pikantnych potraw

Jedzenie pikantnych potraw poprawia produkcję śliny w ustach, co pomaga w czyszczeniu zębów i dziąseł. Więc przeżuj trochę papryki, aby pozbyć się kamienia nazębnego.

http://www.przygotowany.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ