Młoda osoba kończy edukację w szkole i zazwyczaj zastanawia się co robić dalej odnośnie zatrudnienia. Po edukacji w szkole branżowej – uczącej tak na prawdę zawodu wybór wydaje się prosty. Niestety życie pokazuje nam dobitnie, że droga, którą wybraliśmy jest już zajęta i ciężko będzie wprowadzić swoje marzenie tą ścieżką. Po zakończeniu edukacji w szkole średniej zazwyczaj powstaje pytanie co dalej? Wydaje się, że odpowiedź jest prosta, jednak przed przystąpieniem do rozwijania swoich zainteresowań, czasami okazuje się, że musimy dostosować się do panujących trendów, bądź zastanej konkurencji. Kiedy stwierdzimy już jednoznacznie czym chcemy się zajmować, to należy zadać sobie pytanie, czy dana dziedzina ma szanse na powodzenie.
Wiadomo, że nawet najlepszy pomysł, obarczony jest konkurencyjną działalnością pobliskich przedsiębiorców. Trzeba zadać sobie pytanie, czy nisza., w której się poruszamy, jest na tyle atrakcyjna, że da nam wymierne profity.
Przykładowo, jeżeli w okolicy są trzy pizzerie, nowa restauracja, musi skusić odbiorców czymś nowym, nowatorskim. Otwierając działalność w małym miasteczku, mamy większą świadomość czego ludziom brakuje, czego pragną. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, porozmawiać z mieszkańcami i możliwe, że pomysły zaczną pojawiać się jak grzyby po deszczu!
Dużo osób uczęszcza do pizzerii? Może jest to znakiem, że lokalna społeczność bardzo lubi włoską kuchnię? Brak innych specjałów kuchni włoskiej może okazać się niszą, którą warto wykorzystać. Wiadomo, że to tylko przykład, ale obserwacja lokalnych upodobań, może okazać się sukcesem, jeżeli wykorzysta się pewne modyfikacje.
Wszyscy wiedzą, że praca na etacie daje wymierne profity. Kiedy normą jest, że pracodawca wypłaca premię dziesiątego dnia miesiące, to jesteśmy przekonani, że tego właśnie dnia otrzymamy wypłatę w takiej wysokości. Niezależnie, czy pracowaliśmy bardzo ciężko, czy raczej tylko „do wypłaty”, stawka jest ustalona i takiej właśnie oczekujemy.
Wiadomo, że podejmując pracę dla kogoś jesteśmy świadomi godzinowego wymiaru pracy, zakresu obowiązków, wysokości wynagrodzenia i podstawowych praw pracowniczych.
Kiedy zdecydujemy się jednak na pracę polegającą na prowadzeniu działalności gospodarczej, okazuje się, że i taka forma zatrudnienia ma swoje plusy i minusy.
Działalność jednoosobowa charakteryzuje się przede wszystkim tym, że to właśnie osoba zakładająca firmę jest jednocześnie kierownikiem, pracownikiem, kadrową i księgowym. Można zauważyć, że przy podjęciu realizacji pracowniczej, opartej o tą formę zatrudnienia, wszystkie formalności spoczywają na przedsiębiorcy.
Z drugiej strony, ciężko powiedzieć, że w czymkolwiek ogranicza go pracodawca.
Samozatrudnienie, czy inaczej jednoosobowa firma – to wyjście dla przedsiębiorczych, młodych ludzi z pomysłem. Po co walczyć o akceptację nowych pomysłów, skoro można je wdrażać we własnej firmie? Tłumaczenie przełożonym i pozyskiwanie środków na badania można załatwić szybciej, kiedy firma należy do nas i to my jesteśmy zleceniodawcą i wykonawcą jednocześnie.

http://www.novapr.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ