W czasie wycieczki po terenie tego miasta możemy zapoznać się z pięknymi zabytkami architektury oraz imponującymi fortyfikacjami. Gdańsk może nas jednocześnie zachwycić wyjątkowymi placówkami muzealnymi, w których zgromadzono niezwykle cenne eksponaty. Gdzie warto się wybrać?

Do najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych na terenie Gdańska zalicza się Muzeum Bursztynu. Tutejsza ekspozycja skupiona jest na bursztynach oraz dziejach bursztyniarstwa, a prezentowane tu dzieła sztuki mogą oczarować każdego. Twórcy tego muzeum postarali się stworzyć wystawę, dzięki której każdy z nas może zdobyć wiele cennych wiadomości na temat bursztynów oraz możliwości ich wykorzystania. Wizyta w tej placówce muzealnej to z jednej strony możliwość zapoznania się z unikalnymi dziełami sztuki, z drugiej – wyjątkowa lekcja historii. Bursztyn w rzemiośle oraz w medycynie, bursztyn jako dar natury oraz materiał dla artystów – oto wybrane zagadnienia, którym poświęcono to sporo uwagi. A jakie eksponaty mogą zaintrygować turystów najmocniej? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje tu zmumifikowana jaszczurka sprzed 40 milionów lat. To jeden z najcenniejszych zabytków tego typu na świecie, warto mu się zatem uważniej przyjrzeć. Bursztynowe sekretarzyki, kolie oraz miniatury biżuterii muzycznej – oto kolejne eksponaty, które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony turystów.

Muzeum Bursztynu to wyjątkowe miejsce oraz obowiązkowy punkt w programie niemal każdej wycieczki po terenie Gdańska. Ta placówka z pewnością zasługuje na uwagę, a wrażenia związane z pobytem w tym muzeum na długo pozostaną w pamięci każdego turysty.

http://www.patland.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ