Posiadaczki cery naczynkowej czytają liczne artukuły na temat tego, jak właściwie o nią zadbać. Charakteryzuje się ona chronicznym zaczerwieniem, które dodatkowo nasila się pod wpływem stresu czy też rosnącej temperatury. Poniżej prezentujemy kilka pomocnych wskazówek.

Jak objawia się cera naczynkowa?

Problem ten dotyka głównie kobiet i ujawnia się pod wpływem działania estrogenu, który sprawia, że skóra staje się wrażliwsza. Po 30-tym roku życia skóra produkuje coraz mniej kolagenu przez co obniża się także mikrokrążenie w naczynkach krwionośnych, a tym samym nasila się również problem cery naczynkowej.

Problem też można jednak nieco złagodzić poprzez odpowiednią pielęgnację oraz stosowanie się do kilku prostych wskazówek. Jedną z nich jest na przykład unikanie nagłych zmian temperatur i stopniowe ogrzewanie bądź schładzanie skóry twarzy.

Kremy przeznaczone dla cery naczynkowej

Kobiety z problemami naczynkowymi powinny wybierać linię produktów, które są specjalnie dla nich przeznaczone. W składzie dobrego specyfiku powinny się znaleźć składniki, które uszczelniają, wzmacniają i uelastyczniają naczynia krwionośne. Należą do nich miedzy innymi: witamina K, witamina C, witamina PP, wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu, wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z miłorzębu japońskiego czy też bardzo popularna arnika.

Należy unikać kremów, które w swoim składzie mają składniki podrażniające takie jak: alkohol, mięta pieprzowa, mentol czy olejek eukaliptusowy.

Makijaż dobrany do cery naczynkowej

Cerę naczynkową stosunkowo łatwo ukryć pod makijażem. Dbamy przede wszystkim o to, aby nałożyć trwały i maskujący podkład. Produktem, który dodatkowo wspiera osoby z problemami naczynkowymi jest zielony korektor. Nakładamy go punktowo na newralgiczne miejsca i pokrywamy odpowiednio dobranym do naszej skóry podkładem. Aby nie zniweczyć osiągniętego efektu, nie stosujemy w ogóle różu. Zamiast niego zaleca się stosowanie bronzera. Właściwie wykonany makijaż bazowy oraz pięknie podkreślone oczy i usta powinny w zupełności odwrócić uwagę od problemów z naczynkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ