Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i długich paznokciach. Niestety często nie spełniają one naszych oczekiwań. Kobiety przeszukują różne artukuły w celu znalezienia cennej porady. Jeżeli nasze paznokcie dalej nie wyglądają tak pięknie, jak byśmy chciały, możemy skorzystać z niezawodnej metody, czyli tipsów. Tu jednak trzeba pamiętać o tym, że bez dobrego kleju ani rusz.

Salon kosmetyczny czy domowe zacisze?

Wiele pań nie ryzykuje i o pomoc w nałożeniu tipsów zwraca się do sprawdzonej kosmetyczki. Są jednak panie, które preferują samodzielne wykonanie. Z myślą o nich przygotowano poniższe wskazówki.

Kleje przeznaczone do nakładania tipsów

Używamy klejów tylko i wyłącznie przeznaczonych do celów kosmetycznych. Mają one odpowiednią konsystencję i są tak stworzone, aby jak najlepiej połączyć płytkę paznokcia z tipsem. Dzięki użyciu profesjonalnego kleju łatwiej będzie także usunąć tips, nie niszcząc przy tym płytki paznokcia. Kleje nie są drogie, więc nie ma absolutnie żadnego powodu, aby używać takiego, który nie jest przeznaczony do tego celu. Kleje dzielą się także na mocniejsze, które lepiej trzymają tips i delikatniejsze, które w mniejszym stopniu oddziałują na płytkę paznokcia. Panie jednak z reguły decydują się na te mocniejsze.

Właściwy aplikator

Zaczynamy od wyboru odpowiedniej butelki i aplikatora. Do nakładania tipsów najlepiej nadają się kleje, które umożliwiają nałożenie bardzo cienkiej warstwy. Do wyboru mamy zatem kleje z aplikatorem w formie pędzelka, pisaka, a także klasycznego zakraplacza.

Technika nakładania kleju

Klej powinien być nakładany w taki sposób, aby nie dopuścić do tworzenia się pęcherzyków powietrza. Dbamy też o to, aby nakładana warstwa była możliwie jak najcieńsza.

Szybkość wysychania

Wprawna kosmetyczka poradzi sobie z wykorzystaniem kleju, który bardzo szybko wysycha, jednak nakładając tipsy samodzielnie i z mniejszą wprawą, powinnyśmy się zdecydować na klej, który wysycha nieco wolniej. Zyskamy wówczas czas na to, aby poprawić niedociągnięcia i nie zepsuć efektu końcowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ