Wielu właścicieli sklepów z odzieżą i dodatkami przykłada wiele uwagi do wyglądu witryny. Taka dbałość jest ważna, ponieważ wygląd sklepu ma często decydujące znaczenie dla wyników sprzedaży. Wiele badań potwierdza, że za odpowiednio wyeksponowany i zapakowany produkt klienci są w stanie zapłacić nieco wyższą cenę, niż za ten sam podany w mniej atrakcyjnej formie. Podpowiadamy, jak optymalnie wykorzystać manekiny torsy i ekspozytory dłoni – i jak dobrać je do posiadanego asortymentu.

Manekin tors: gdzie najczęściej wykorzystuje się takie modele?

Manekiny torsy i ekspozytory rąk znajdują zastosowanie przede wszystkim w sklepach z bielizną lub dodatkami modowymi, takimi jak bransoletki czy biżuteria. Szczególnie popularne są manekiny-torsy, które znajdują się w każdym sklepie z bielizną, ale także np. w sklepach z pamiątkami dla turystów. Kierownicy niektórych sklepów odzieżowych decydują się na ustawienie takich modeli obok figur przedstawiających pełną ludzką sylwetkę. Pozwala to na optymalne wykorzystanie przestrzeni i na przykład zaprezentowanie większej ilości bluzek czy swetrów.

Jak wybrać manekin-tors, by pasował do sklepu?

Wybór odpowiedniego torsu manekina może trwać dosłownie chwilę, ale wiele osób odpowiedzialnych za wystawę poświęca każdemu detalowi wiele uwagi. Ekspozytory dłoni są ważnym elementem pomagającym dobrze ukazać pierścionki czy bransoletki, ale to manekiny-torsy  występują w szczególnie wielu odmianach. W sklepach takich jak https://sklep.moremannequins.pl/torsy-ekspozytory.7 można kupić zarówno realistyczne torsy z wyraźnie zarysowanymi mięśniami lub biustem, jak i nieco bardziej abstrakcyjne modele, także w nietypowych kolorach. Można więc dobrać je zarówno do posiadanego asortymentu, jak i innych manekinów wykorzystywanych w sklepie.

Jeżeli prowadzimy butik z klasyczną odzieżą lub bielizną to najlepiej celować w manekiny torsy w barwach naturalnych dla ludzkiej skóry. Z kolei  do designerskich, nowoczesnych kolekcji dobrze mogą pasować abstrakcyjne torsy, również w żywych, nawet neonowych barwach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ