Manicure hybrydowy staje się coraz bardziej popularny. Dziś można go wykonać praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Jednak zanim się do niego udasz, zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym przedstawiamy wszystkie ważne szczegóły tego zabiegu.

Każda kobieta dba o paznokcie

Wszystkie, lub prawie wszystkie, kobiety dbają o swoje dłonie i paznokcie. Są one naszą wizytówką, dlatego staramy się, by zawsze wyglądały one pięknie. W tym celu nie tylko stosujemy cały szereg przeróżnych kosmetyków do pielęgnacji dłoni, ale przede wszystkim poddajemy się zabiegowi manicure. Najczęściej jest to manicure klasyczny, który polega na obcięciu i wyprofilowaniu paznokci oraz wycięciu skórek. Następnie nakładamy na nie warstwę lakieru, która wytrzymuje kilka dni. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na manicure hybrydowy. Czym on jest? Jakie są jego wady oraz zalety? Prezentujemy je poniżej.

Manicure hybrydowy – podstawy

Jak się pewnie domyślasz, manicure hybrydowy różni się od tego klasycznego. Jednak nie są to różnice bardzo widoczne. Najważniejszą jest to, że w przypadku hybryd przed i po nałożeniu kolorowego lakieru, nakłada się bazę oraz top, zaś wszystko jest utwardzane przy użyciu lampy. Poza tym, pozostałe punkty są identyczne. Nie musisz być nawet specjalnie uzdolniona manualnie, by nałożyć manicure hybrydowy. Jeżeli dawałaś sobie radę ze zwykłym manicure, tutaj również nie będziesz mieć problemu. Zwykły lakier wytrzymuje na paznokciach około 2-4 dni, w zależności od tego, jak dobry jakościowo produkt kupimy. Manicure hybrydowy pod tym względem ma olbrzymią przewagę, bowiem potrafi utrzymać się nawet do trzech tygodni. Oczywiście ostateczny czas zależy przede wszystkim od staranności i techniki wykonania oraz… nas samych. Większość kobiet zdejmuje hybrydy po dwóch tygodniach z powodu odrostów. Z pewnością interesuje cię kwestia bezpieczeństwa i wpływu hybryd na twoje paznokcie. Uspokajamy, jeżeli nie jesteś uczulona, ten rodzaj manicure nie wpłynie na twoje zdrowie. Jednak mają one destrukcyjny wpływ na wygląd naszych paznokci. Jeżeli twoja płytka nie należy do najsilniejszych, warto ją wzmocnić dietą oraz kosmetykami. Długotrwałe nakładanie i zdejmowanie hybryd może uszkodzić paznokcie, dlatego zaleca się, by co jakiś czas robić sobie przerwy od hybryd.

Jak nakładać manicure hybrydowy?

Jeżeli masz zamiar udać się do salonu kosmetycznego i nałożyć sobie hybrydy, warto wiedzieć, jak wygląda ten proces. Kosmetyczka używa do tego zabiegu pilnika, bloku polerskiego, odtłuszczacza, primera, bazy, wybranego przez ciebie koloru, hybrydy nawierzchniowej, lampy UV oraz oliwki do skóry. Kliknij w ten link i zobacz, co o manicure hybrydowym mówią specjaliści. Jak już wspomnieliśmy, manicure hybrydowy wiele się nie różni od klasycznego, dlatego zaczyna się w podobny sposób. Po wstępnej pielęgnacji kosmetyczka przechodzi do nałożenia cienkiej warstwy bazy i jej utwardzenia pod lampą UV. Następnie nakłada kolor i ponownie go utwardza, po czym nakłada lakier nawierzchniowy (tzw. top), który ponownie jest utwardzany. Ostatnia warstwa jest traktowana odtłuszczaczem, zaś całe dłonie i paznokcie masowane oliwką. W ten oto sposób manicure hybrydowy jest gotowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ