Mikrodermabrazja to zabieg wykonywany w większości salonów piękności. Te najlepsze posiadają kilka jego odmian i proponują je klientom w zależności od kondycji ich skóry. Poniżej przedstawiamy opis jak wygląda taki zabieg, a także podpowiadamy kiedy się na niego wybrać.

Mikrodermabrazja – przebieg zabiegu

Należy już na samym początku zaznaczyć, że przebieg zabiegu będzie się zawsze nieco różnił. Przede wszystkim ze względu na rodzaj zastosowanej metody. Do dyspozycji są bowiem: mikrodermabrazja korundowa, diamentowa, a także tlenowa. Ta pierwsza ściera naskórek przy pomocy głowicy pokrytej kryształkami korundu, czyli tlenku glinu. Przy drugiej wykorzystywane są diamentowe tarcze. Mogą one być pokryte diamentami syntetycznymi lub naturalnymi. Trzecia forma, czyli mikrodermabrazja tlenowa polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy tlenu i soli fizjologicznej. Pojawia się również czasem jeszcze czwarta odmiana zwana oxybrazją. Jej działanie polega na emisji strumienia kropelek soli fizjologicznej lub koktajli witaminowych.

Mikrodermabrazja – efekty i przeciwwskazania

Zabieg mikrodermabrazji stosuje się gdy klientka/klient skarży się na: zmarszczki, przebarwienia, rozstępy i blizny, a także pojawiająca się wiotkość skóry spowodowaną niedoborami kolagenu. Po zabiegu osoby borykające się z tego rodzaju problemami mogą liczyć na efekty w postaci: ogólnej regeneracji skory, spłycenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień, zminimalizowania rozstępów i blizn, a także pobudzeniu produkcji kolagenu i spowolnieniu procesów starzenia. Zabiegu tego nie można jednak wykonywać gdy pojawiają się rany na skórze, ropne zapalenia, czy też infekcje wirusowe. Przeciwwskazaniem jest również podrażniona skóra poprzez zastosowanie peelingu mechanicznego lub enzymatycznego, a także kremu do depilacji, czy wosku.

Mikrodermabrazja – czas trwania zabiegu

Mikrodermabrazja trwa około 30 minut. Jest to czas pojedynczego zabiegu, a zaznaczyć należy, że powinno się wykonywać co najmniej kilka powtórzeń w odpowiednich odstępach czasu. Najczęściej jest to 5 zabiegów. Zabieg można wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych w tym w  http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/. Dobrze jest wybierać salony sprawdzone, o ugruntowanej pozycji na rynku. Tylko wówczas można mieć większa pewność, że mikrodermabrazja zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób i faktycznie będzie zabiegiem w pełni bezpiecznym. Warto tu wspomnieć o tym, że kosmetyczka przeprowadzająca zabieg musi wziąć na siebie odpowiedzialność dokonania oceny kondycji skóry, a także odpowiednio dobrac głębokość oczyszczania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ