Przeziębienie to zespół objawów chorobowych, który bardzo często nas atakuje przez cały rok. Wystarczy zmarznąć lub przemoknąć i przeziębienie mamy na zawołanie. Zwłaszcza przemęczony organizm jest podatny na „łapanie” wszelkich infekcji. Katar przeziębieniowy i kaszel – Typowy zestaw objawów przez nas obserwowany.

Katar
Nieżyt nosa jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która pojawia się praktycznie zawsze gdy jesteśmy przeziębieni. Na początku jest wodnicy i niemiłosiernie „leje” się z nosa, następnie jest faza zupełnie zatkanego nosa, którego nie można wydmuchać. Końcowa faza, która jest już w miarę do zniesienia, to gęsty „schodzący” katar.

Ulga przy katarze
Jest wiele sposobów na to aby przynieść sobie ulgę przy bardzo mocnym katarze. Warto stosować leki z apteki, ale również nie zapominajmy o niezawodnych domowych metodach. W aptece można zaopatrzyć się w różnego rodzaju aerozole, krople i maści które aplikuje się bezpośrednio do jamy nosowej. Działają one obkurczająco na przekrwioną śluzówkę nosa, dzięki czemu czujemy ulgę i w miarę możemy oddychać nosem. Preparaty należy stosować dokładnie według wskazań podanych na opakowaniu.
W domu możemy ulżyć sobie inhalacjami do których dodajemy olejki eterycznych mające działanie odkażające np. olejek eukaliptusowy, lawendowy lub z drzewa herbacianego.

Nie wolno lekceważyć kataru
Powikłaniem nieleczonego nieżytu nosa jest zapalenie zatok, problemy z uchem środkowym. Jakby się wydawało błaha sprawa, ale nieleczona może prowadzić do poważniejszych dolegliwości.

Jak radzić sobie z uciążliwym kaszlem?
Kaszel na początku na ogół jest suchy i wtedy najbardziej nas męczy. Należy pić dużo ciepłych napojów, które złagodzą suchość w gardle. Herbata lub mleko z miodem, ziółka na kaszel, odpowiednie syropy. Tutaj wybór w aptece jest bardzo duży. Sami także możemy przygotować syrop tymiankowi, sosnowy lub z cebuli. Inhalacje również bardzo nam pomogą, ponieważ nawilżą śluzówkę gardła i oskrzeli co przyniesie z pewnością ulgę. Można także posmarować plecy i piersi maścią rozgrzewającą.

http://www.zdrowieinatura.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ