Pewnie każdego ranka nurtuje Cię pytanie – co dzisiaj przyrządzić na obiad? Tak, by każdy z domowników był zadowolony, najedzony i by danie było zdrowe. Jest jeden składnik, który zazwyczaj zaspokoi potrzeby i malucha i starszaka i dorosłego. Zwykły – niezwykły kurczak to składnik, który można przygotować w tylu odsłonach, że chyba nigdy się nie znudzi.
A zatem co na obiad z kurczaka? Co tylko dusza zapragnie – w zależności od tego, jaką część drobiu użyjesz, możesz skomponować przeróżne obiady.
W sklepach jest ogromny wybór mięsa. Jeśli chodzi o kurczaka, masz do wyboru udka, podudzia, filety, mielone mięso z kurczaka, porcję rosołową, skrzydełka lub całego kurczaka.
Jak widać pole do popisu jest ogromne. Przyjrzyjmy się pokrótce poszczególnym wariantom:
– porcja rosołowa – może być bazą do bulionu lub innej dowolnej zupy, dodaj trochę warzyw sezonowych i pożywny posiłek gotowy
– udka – pieczone lub smażone a może panierowane – wybór należy do ciebie
– filety – wykorzystaj je do zrobienia tradycyjnych kotletów lub pokrój w małe kawałki i dodaj do potrawki, gulaszu lub sosu curry
– mielone mięso – zamiast tradycyjnej wieprzowiny możesz użyć kurczaka do wykonania mielonych
– cały kurczak – na niedzielny obiad jak znalazł
Ilu ludzi, tyle pomysłów, co na obiad z kurczaka. Jest to niezwykle uniwersalny produkt, który możemy przyprawić wedle naszego uznania. Będzie pasować zarówno do tradycyjnych polskich dań jak i bardziej egotycznych potraw indyjskich czy meksykańskich. Szalej i eksperymentuj do woli!

http://www.normalsi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ