Oferty biur podróży są przeróżne. Jedne wydają się bardziej interesujące od innych. Ale to wszystko zależy od subiektywnego poczucia odbiorcy. Różne rzeczy dla różnych ludzi są interesujące. Dla jednych najbardziej fajne, najbardziej super będą wczasy za granicą dla innych znowu nie ma nic lepszego niż wczasy w rodzimym kraju. To również uzależnione jest od ceny. Zazwyczaj wakacje w kraju są tańsze niż wakacje za granicą, ponieważ biuro podróży ponosi znacznie mniejsze koszty przy organizacji wakacji na terenie kraju niż za granicą. Ponadto biuro bierze większą prowizję za wczasy za granicą. Nie tylko cena nocy w hotelu się liczy, ale również koszty zorganizowania wycieczek programowych w danym biurze. Jeżeli program rozrywkowy i zwiedzania jest bardzo bogaty koszty wycieczki logicznie rzecz biorąc będą dużo wyższe niż wtedy gdy program rozrywkowy i zwiedzanie będą ubogie.

Oferty biur podróży nie dzielą się tylko na krajowe i zagraniczne. Możemy zastosować dużo innych podziałów, na przykład w zależności od wieku uczestników przeróżnych wyjazdów. Mamy wycieczki (wyjazdy) dla dzieci do szesnastego roku życia, do osiemnastego roku życia i dla dorosłych. Różne wyjazdy mają różny charakter. Otóż dzieci i młodzież najczęściej (pomijając rodzinne wyjazdy z rodzeństwem i rodzicami) wyjeżdżają na obozy i kolonie. Każdy rodzić chce żeby jego pociecha, jego największe kochanie, jego dziecko miało jak najlepiej, a zwłaszcza żeby uczyło się samodzielności i poprawnego nawiązywania relacji z rówieśnikami. A właśnie tych umiejętności bardzo dobrze uczą wszelkie wyjazdy na obozy i kolonie. Dziecko musi „samo o siebie zadbać”, pilnować się grupy, być czujne, uważne i słuchać się pań opiekunek, a ponadto jest w swoim gronie, w swoim środowisku w którym uczy się funkcjonować i poprawnie nawiązywać relacje. Co to by było, gdyby takich wyjazdów nie było. Na koloniach i na obozach nawiązują się piękne przyjaźnie. Nie wiadomo czy taka przyjaźń nie okaże się przyjaźnią na całe życie. Tyle dobrego może się wydarzyć. Nie zapominajmy przy tym, że na koloniach i obozach dziecko nie tylko uczy się samodzielności i poprawnego nawiązywania relacji i funkcjonowania w grupie, ale również rozsądnego gospodarowania pieniędzmi. Rodzice dają swoim pociechom pewną określoną kwotę, taką na jaką ich stać, a ich pociecha ma się za te pieniądze utrzymać do końca trwania turnusu.

Oferty biur podróży możemy podzielić również na rekreacyjne, sportowe, krajoznawcze. Zależy kto co lubi. Nie ma jednak wątpliwości, że dla każdego znajdzie się coś miłego. Jeżeli ktoś chce odpocząć wybierze dla siebie którąś z ofert rekreacyjnych. Natomiast jeżeli ktoś jest sportowcem, lubi aktywnie spędzać czas, a większość jego wypoczynku to wypoczynek czynny z pewnością pokusi się na sportowy obóz. A dla tych, którzy pragną poznać historię i zabytkowe obiekty danej okolicy, najlepsze okażą się wycieczki krajoznawcze. Te osoby bez problemu wiele dowiedzą się o miejscach historycznych, które zobaczą na żywo, a nie tylko w podręcznikach.

http://www.freehostel.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ