W żadnym miejscu, gdzie przechowuje się lub przenosi towary nie powinno zabraknąć palet. To praktyczne narzędzie znacznie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Dowiedz się, jakie palety wybrać, by maksymalnie wykorzystać kryjący się w nich potencjał!

Palety metalowe – solidne i trwałe

Palety metalowe są rozwiązaniem stworzonym do zadań specjalnych. Choć nie są tak popularne jak te drewniane i plastikowe, bardzo nadrabiają swoją solidnością i wytrzymałością. Jeśli chodzi o ich wymiary, zazwyczaj są one zgodne z tymi ustalonymi dla modeli drewnianych. Można śmiało uznać, że są to jedne z najtrwalszych propozycji dostępnych na rynku. Z tego względu najczęściej wykorzystuje się je w branży hutniczej oraz motoryzacyjnej.

Palety drewniane – uniwersalne i praktyczne

Przechodzimy do najchętniej wybieranej przez przedsiębiorców propozycji, czyli palet drewnianych. Są doskonałe do przenoszenia, jak również przechowywania towarów. Jednym z wariantów palet drewnianych są palety euro. To palety produkowane zgodnie z normami europejskimi, dlatego możemy spodziewać się tutaj wysokiej jakości. Bardzo łatwo można je również nabyć – wystarczy wyszukać w internecie jedną z popularnych fraz, na przykład ,,palety Grudziądz”, by znaleźć sklepy dostępne w okolicy, takie jak ten http://e-palety.eu/. Europalety są uniwersalne i pasują do wszystkich wózków widłowych. Ponadto mogą unieść towar o łącznej masie 1000-1500 kg.

Palety plastikowe – lekkie i wygodne

Plastik to tworzywo niezwykle popularne w dzisiejszych czasach. Chociaż jako społeczeństwo jesteśmy zachęcani do ograniczenia jego produkcji, palety plastikowe okazują się jedną z bardziej ekologicznych propozycji. Coraz więcej producentów wytwarza je z materiałów pochodzących z recyklingu, co z pewnością można uznać za wielką zaletę tego rozwiązania. Tego typu palety bardzo często widuje się w sklepach, ponieważ są lekkie i łatwe w czyszczeniu. Do głównych wad należy niska trwałość i mniej przyjazna cena, dlatego też palety plastikowe ustępują miejsca innym modelom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ