Włosy uchodzą za największą ozdobę kobiecej urody. Długie, zadbane i piękne z pewnością skupią na sobie uwagę. Niestety nie każda z nas została szczodrze obdarzona przez naturę. Liczne artukuły podpowiadają, co zrobić, aby prawidłowo zadbać o cienkie włosy. Poniżej prezentujemy kilka cennych wskazówek.

Delikatne mycie

Włosy cienkie źle znoszą każde brutalne obchodzenie się z nimi. Wszystkie czynności pielęgnacyjne, zaczynając od mycia, powinny mieć zatem delikatny charakter. Staramy się nie spłukiwać włosów gorącą wodą oraz nie nakładać odżywek bezpośrednio na skórę głowy, ponieważ może to powodować jej przesuszenie lub nadmierne przetłuszczanie.

Odpowiednie suszenie

Włosy cienkie nie powinny być przegrzewane, zatem stawiamy na delikatne suszenie. Aby nadać im objętości, możemy wykorzystać specjalnie przeznaczony do tego puder. Konieczne jest także wymodelowanie, które sprawi, że cienkie włosy nie będą płaskie.

Odpowiednie kosmetyki

Szampon i odżywka to podstawa codziennej pielęgnacji. Muszą być one odpowiednio dobrane do naszych potrzeb. Istnieje wiele linii kosmetyków przeznaczonych do włosów cienkich. warto z nich skorzystać, aby móc cieszyć się widocznymi efektami.
Włosy cienkie mają także często tendencję do wypadania, także raz w tygodniu warto również przeprowadzić kurację przeciwdziałającą temu. najlepsze produkty znajdziemy oczywiście w aptece. Jeśli brakuje nam witamin, także zadbajmy o ich uzupełnienie poprzez zdrową dietę i właściwe suplementy.

Domowe sposoby na cienkie włosy

W pielęgnacji cienkich włosów bardzo przydadzą się także naturalne zioła. Koniecznie zaopatrzmy się w kwiat lipy i rumianek, z których można robić napary. Zbawienne okażą się także różnego rodzaju olejki, wśród których szczególnie skuteczne w pielęgnacji włosów są olejek rycynowy i olejek z kiełków pszennych.

Delikatne czesanie

Mając cienkie włosy unikajmy także ich nadmiernego czesania. Włosy zaczną się szybko przetłuszczać, a dodatkowo wiele z nich pozostanie na szczotce. Nie jest to z pewnością pożądany przez nas efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ