Zabiegi powiększenia biustu nie polegają tylko i wyłącznie na wszczepieniu implantów piersi. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się powiększanie biustu tłuszczem. Na czym polega ten zabieg?

Duże, pełne piersi to marzenie wielu kobiet. Dotychczas jedynym sposobem na to, aby je powiększyć, był inwazyjny zabieg chirurgiczny wszczepienia implantów. Teraz jednak nie jest on jedynym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu – alternatywa to powiększenie biustu własnym tłuszczem.

Na czym polega powiększanie biustu tłuszczem?

Zabieg taki jak powiększanie biustu tłuszczem to specjalny przeszczep tłuszczu, który określany jest także mianem lipofillingu czy lipotransferu. Zabieg ten polega na przeniesieniu tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała do innej.

Gdy chodzi o powiększanie biustu tłuszczem, zabieg wykonuje się przez przeszczepienie tłuszczu z okolicy brzucha czy ud lub z innych miejsc, gdzie jest on zbędny, w tkankę piersi. W efekcie można nadać im większą objętość i powiększyć je nawet o kilka rozmiarów. Dodatkowo, poprawia się napięcie i nawilżenie skóry oraz piersi wyglądają na młodsze.

Dzięki temu, że powiększenie biustu własnym tłuszczem polega na wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta, zabieg ten jest bardzo bezpieczny, ponieważ ryzyko odrzucenia przeszczepu praktycznie wtedy nie istnieje.

Efekty zabiegu są długotrwałe, dlatego też powiększanie biustu tłuszczem stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych metod. W razie niewystarczającego efektu lub też wtedy, gdy efekt zanika, można przeprowadzić zabieg ponownie.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem – zalety zabiegu:
• eliminacja wysokiego ryzyka powikłań – brak reakcji odrzucenia przeszczepu
• skrócenie okresu rekonwalescencji
• długotrwałe efekty
• naturalny rezultat – piersi zostają przyjemne w dotyku
• wyszczuplenie określonych partii ciała
• krótki czas zabiegu – bez znieczulenia ogólnego
• przystępna cena – zabieg tańszy niż wszczepienie implantów

Gdzie można wykonać powiększanie biustu tłuszczem?
Aktualnie przeszczep tłuszczu to popularny zabieg, dlatego można skorzystać z niego w wielu różnych gabinetach chirurgii plastycznej na terenie całego kraju.

Adresy gabinetów prowadzących powiększenie biustu własnym tłuszczem można znaleźć już teraz przez internet.

Podsumowując, powiększanie biustu tłuszczem to skuteczny i bezpieczny sposób na poprawę wyglądu biustu bez potrzeby brania udziału w skomplikowanych zabiegach chirurgicznych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ