Serce i cały układ naczyń krwionośnych powinny stanowić dla każdego priorytet. Dbanie o swoje żyły i funkcjonowanie całego układu nie jest wcale takie trudne, a świadomie stosując prawidłowoą profilaktykę można bardzo długo cieszyć się dobrym zdrowiem i doskonałym samopoczuciem. Podejmując decyzję o zmianie codziennych nawyków w trosce o układ krwionośny warto najpierw wykonać podstawowe kontrolne Badanie żył oraz stanu krwi i serca.

Czego unikać?

Najbardziej niebezpiecznymi dla serca oraz całego układu krwionośnego są produkty wysokoprzetworzone, sól, alkohol, papierosy oraz całkowity brak aktywności fizycznej. Dlatego na początku warto ograniczyć, a następnie całkowicie wyeliminować wymienione rzeczy. Z pewnością pierwszym efektem będzie nieco lepsze samopoczucie i znacznie mniej dolegliwości ze strony serca oraz układu krwionośnego co potwierdzą kontrolne badania żył.

Co robić?

Po wyeliminowaniu szkodliwych produktów należy zastosować się do wskazówek, jak skomponować swój jadłospis i całą dietę, aby wpłynęło to korzystnie na funkcjonowanie układu krwionośnego. Bardzo ważne są między innymi wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wszelkie antyoksydanty. Tłoczone na zimno oleje poprawiają funkcjonowanie żył i usprawniają przeplyw krwi poprzez zmniejszanie złego cholesterolu. Z kolei antyoksydanty to najlepsze produkty, dzięki którym można skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Ponadto ważne jest picie odpowiedniej ilości wody i dbanie o prawidłowy poziom nawodnienia całego organizmu. Wskazana jest także regularna aktywność fizyczna poprawiająca wydolność całego organizmu oraz jego ogólne funkcjonowanie.

Jak leczyć?

Jeśli badanie przepływu żył pozwala zobrazować ich stan, który jest zły niezbędne jest rozpoczęcie specjalistycznego leczenia. Najczęściej pierwszym krokiem jest wprowadzenie odpowiednich leków zapisanych przez specjalistę. Leczenie farmakologiczne należy bezwzględnie wspomagać prawidłową dietą poprzez unikanie szkodliwych produktów oraz wprowadzanie składników korzystnie wpływających na stan układu krwionośnego. Jeśli badania żył za każdym razem wychodzą coraz gorzej niezbędne może okazać się przeprowadzenie specjalistycznego zabiegu ich przepychania wraz z konieczną rehabilitacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ