Czy tradycyjna kawiarka sprawdzi się lepiej do parzenia porannego espresso niż wygodny ekspres do kawy? To zależy. Przed wyborem odpowiedniego sprzętu do parzenia kawy warto pomyśleć nad liczbą rozlanych kaw dziennie no i oczywiście o naszym budżecie. Pod uwagę należy wziąć również miejsce w kuchni, które chcemy poświęcić do przechowywania sprzętu do kawy. My jednak mimo wszystko postawiliśmy na elegancką kawiarkę, która nie zajmuje dużo miejsca – to jej pierwsza zaleta, a o wszystkich dowiecie się już w poniższym wpisie.

Prostota

Mały czajniczek, zwany kiedyś makinetką czy też kafetierką to idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią otaczać się banalnymi urządzeniami. Kawiarka Bialetti to bardzo proste urządzenie, przy której nie trzeba się głowić, jak zaparzyć poranną kawę. W odróżnieniu od ekspresu ciśnieniowego posiada niewiele części – trudniej przez to można go popsuć. Poza tym jak już wspomnieliśmy na jego przechowywanie należy poświęcić niewiele miejsca. Takie rozwiązanie sprawdzi się dla wszystkich osób, które nie mogą pochwalić się szerokim metrażem swojej kuchni oraz dużym zasobem szafek kuchennych.

Wygoda

Przez to, że kawiarka Bialetti ma bardzo mało części w porównaniu z ogromnym ekspresem ciśnieniowym, jego przechowywanie jak i utrzymanie czystości staje się o wiele wygodniejsze. Dzięki temu po jego umyciu szybko możemy złożyć prosty czajniczek i zabrać się do sparzenia ulubionej kawy.

Smak

Wielbicieli charakterystycznego posmaku kawy powinni zdecydowanie spróbować kawy prosto z kawiarki. Jak wiemy, smak jest sprawą indywidualną, dlatego również z tego powodu warto się przekonać i spróbować tego rodzaju kawę. Jej odmienne walory smakowe mogą przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym smakoszom.

Cena

To chyba największa zaleta kawiarek, która w większości przekonuje do zrezygnowania z ekspresu. Cena kawiarek jest zdecydowanie niższa od wszystkich znanych urządzeń do sporządzania kawy. Dzięki temu, że kawiarkę możemy zakupić o wiele niższą kwotę od znanego nam ekspresu ciśnieniowego, oprócz oszczędności zyskujemy coś więcej – niepowtarzalny klimat i rytuał parzenia kawy.

Rytuał parzenia

Osoby, które są wielkimi miłośnikami kawy oraz uwielbiają spędzać czas przy delektowaniu się filiżanką kawy muszą koniecznie zakupić kawiarkę do swojego domu. Nic tak bardzo jak kawiarka nie nada nam uroku podczas parzenia kawy. Poza tym parzenie kawy w kawiarce wiąże się ze specjalnym rytuałem jej wykonania, co zainteresować może osoby o wielkim szacunku do kawy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ