Aktywność fizyczna to najlepszy i w zasadzie jedyny skuteczny sposób na pozostawanie w dobrej formie przez całe życie. Jeśli lubisz ćwiczyć i starasz się dbać o kondycję przez cały rok, ale niesprzyjająca aura zniechęca Cię do wyjścia na świeże powietrze i do treningu pod chmurką, alternatywą pozostaje trening w wyznaczonym do tego miejscu (siłownia, sala gimnastyczna, basen) lub w domu.

Jak może wyglądać trening w domu?

Trening wytrzymałościowy w domu może mieć formę klasycznego aerobiku lub ćwiczeń wykonywanych przy pomocy specjalistycznego sprzętu, takiego jak rower treningowy magnetyczny czy orbitrek magnetyczny (urządzenie do jednoczesnego treningu mięśni nóg i ramion). Jeśli nie lubisz aerobiku, tego typu sprzęt będzie doskonałym wyborem dla przeprowadzenia treningu typowo wytrzymałościowego i ciekawą alternatywą dla biegu, szybkiego marszu czy rowerowej wycieczki za miasto. Stacjonarny rower treningowy magnetyczny lub mechaniczny to także dobry sposób na rozgrzewkę przed treningiem siłowym – jeśli planujesz ćwiczenia ze sztangą czy hantlami.

Planując ćwiczyć w domu, znajdź miejsce na ustawienie sprzętu, tak by za każdym razem nie trzeba było go przestawiać. Wyznacz sobie również dni, w których będziesz ćwiczyć i trzymaj się przyjętych na wstępie założeń. Trening w domu jest bardzo wygodny, bo nie traci się czasu na dojazd do siłowni. Jego skuteczność zależy jednak od Twojej systematyczności i nieodkładania kolejnych treningów na dzień następny. By dobrze zaplanować trening na rowerku treningowym magnetycznym lub mechanicznym, spróbuj skorelować go z czasem emisji Twojego ulubionego programu telewizyjnego czy serialu. Ustawiając rowerek przed telewizorem, będziesz mieć możliwość trenowania i jednoczesnego oglądania tego, co Cię interesuje i odpręża.

Dlaczego warto wybrać rowerek stacjonarny?

Wybór rowerka treningowego magnetycznego to dobra opcja nie tylko dla miłośników kolarstwa, ale i dla wszystkich innych osób, którym zależy na podtrzymaniu dobrej kondycji fizycznej. Po pierwsze, rower treningowy magnetyczny daje możliwość płynnej zmiany obciążeń, dzięki czemu łatwo dostosować je do potrzeb każdej osoby i do czynionych przez nią postępów treningowych. Po drugie, trening na rowerku jest mniej obciążający dla stawów niż inne rodzaje treningu wytrzymałościowego i może być realizowany przez osoby w różnym wieku, a także przez osoby ze znaczną nadwagą. W końcu po trzecie, na rowerku możesz trenować cały rok, niezależnie od pogody, pory dnia czy nocy. Gdy masz chwilę wolnego, wskakujesz na rowerek i kręcisz kolejne kilometry, a wraz z ich przejechaną liczbą, rośnie Twoja forma.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ