Naczynia jednorazowe, takie jak kubki jednorazowe do kawy i innych napojów, wykonane z papieru czy plastikowe, albo styropianowe tacki to szczególny produkt. Z jednej strony budzą wiele wątpliwości, co ma związek przede wszystkim z dzisiejszym podejściem do ekologii. Z drugiej jednak jak do tej pory nie zaproponowano dla nich skutecznej alternatywy. Co warto wiedzieć na ich temat?

Kubki papierowe do kawy i inne naczynia do serwowania napojów

Kubki do napojów to zdecydowanie największa część produkowanych obecnie naczyń jednorazowych. Kubki takie dostępne są w automatach, na dworcach, stacjach benzynowych i w wielu innych miejscach. Jednym słowem, są po prostu wszędzie. Dlatego szczególnie warto zadbać o to, żeby naczynia tego typu były wykonywane z materiałów możliwie przyjaznych dla środowiska. Kubki papierowe do kawy sprawdzają się w tym przypadku zdecydowanie najlepiej i mogą być przedstawiane jako ekologiczna alternatywa do naczyń plastikowych, czy styropianowych.

Naczynia do podawania jedzenia

Naczynia jednorazowe do podawania jedzenia wykonuje się dziś z różnych materiałów. Zdecydowanie najwięcej wykorzystuje się ty naczyń plastikowych i styropianowych. Naczynia papierowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w gastronomii ulicznej do podawania niektórych typów dań. W ostatnim czasie modne stały się natomiast duże kubki papierowe, w których serwuje się tradycyjnie jedzenie orientalne, ale które też z powodzeniem stosowane są do podawania innego rodzaju potraw.

Opakowania przeznaczone do dań na wynos

Opakowania stosowane do podawania jedzenia na wynos są szczególnym przypadkiem. Tutaj o wiele bardziej liczy się trwałość. Naczynia takie wykonuje się więc przede wszystkim z plastiku i styropianu. W ciągu ostatnich lat karierę robią jednak też wspomniane wcześniej duże kubki papierowe, które wykonuje się ze specjalnie przygotowanej tektury.

Czy opakowania jednorazowe są ekologiczne?

Jest oczywiste, że różne materiały, z których wykonuje się opakowania jednorazowe, mają różny wpływ na środowisko. Tak na przykład kubki jednorazowe do kawy i innych napojów, które wykonuje się przede wszystkim z papieru, są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, niż takie same naczynia wykonane z tworzyw sztucznych. Podkreślanie tej różnicy może stać się nawet cenną strategią marketingową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ