Przesyłanie paczek jest dzisiaj bardzo popularne. Wynika to z dwóch rzeczy – popularności sklepów internetowych i rozpowszechnienia się paczkomatów, dzięki którym przesyłkę można odebrać o dowolnej porze, a nadanie jej jest równie łatwe, jak odebranie. Niezależnie od tego, aby paczka dotarła do adresata bezpiecznie, koniecznie trzeba odpowiednio ją zapakować.

Co jest potrzebne do zapakowania paczki?

Do poprawnego zapakowania paczki potrzebne będzie kilka rzeczy. Po pierwsze mocny karton. W handlu dostępne są kartony specjalnie przygotowane do wysyłanie paczek, ale nie zawsze warto na nie wydawać pieniądze. Odpowiednie pudło można też za darmo wziąć z wielkości sklepów. Konieczny będzie też wypełniacz paczek. Warto pamiętać, że bardzo tanio można dziś kupić wypełniacze paczek z bardzo różnych materiałów. Przydadzą się również nożyczki, szara taśma i folia typu stretch.

Dobór odpowiedniego opakowania

Ważne jest to, żeby dobrać odpowiednie opakowanie do zawartości przesyłki. Niewielkie przedmioty, jak pojedyncza książka, można przesłać w kopercie bąbelkowej. Paczka z ubraniami najczęściej nie wymaga pudełka ani wypełniacza do paczek, a jedynie owinięcia kilkoma warstwami folii. Natomiast przedmioty, które mogą się bardzo łatwo zniszczyć w transporcie, powinno się umieścić w odpowiedniej wielkości kartonie, a w wolnych przestrzeniach zastosować Wypełniacze do paczek.

Wypełniacze do paczek – jak zabezpieczyć wnętrze przesyłki?

Wypełniacze paczek wykonane mogą być z różnych materiałów. Mogą to być na przykład kulki z pianki poliuretanowej albo specjalna folia z dużymi komorami powietrznymi. Świetnie sprawdza się również styropian. W razie potrzeby można też po prostu użyć zwykłej folii zwiniętej w kulki, choć takie wypełnienie wygląda najmniej profesjonalnie.

Ekologiczny wypełniacz paczek

Co jednak zrobić, jeżeli szczególnie zależy nam na kwestiach ekologicznych i nie chcemy używać jako wypełnienia plastiku. Możliwości jest kilka. Przede wszystkim dostępne są też wypełnienia wykonane ze specjalnie pociętej tektury. Jeżeli paczkę wysyła się do znanej osoby i nie trzeba silić się na profesjonalizm, to można też po prostu puste przestrzenie wypełnić zwiniętymi w kulki starymi gazetami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ