Tradycyjne kierunki już Ci się znudziły i szukasz ciekawego miejsca na wakacje. Jeśli starasz się odwiedzać różne kontynenty i nie ogranicza Cię budżet koniecznie wybierz się do Australii i Nowej Zelandii.

To miejsce idealne dla miłośników dzikiej przyrody. Tylko tutaj możesz zobaczyć z bliska w naturalnym środowisku rodzinę Kangurów, czy leniwie żującego eukaliptus misia Koala.

Koniecznie po przylocie musisz zobaczyć budynek opery w Sydney, który należy do Światowego Dziedzictwa Unesco. Nietypowa forma budynku zachwyci podczas rejsu po zatoce. Dla miłośników zakupów i ekskluzywnych marek polecane jest centrum handlowe Queen Victoria Building, gdzie nie tylko można zakupić najlepsze marki od światowych projektantów, ale również podziwiać ultranowoczesną architekturę. Będąc w Sydney nie można pominąć pójścia na plażę. Australia to prawdziwy raj dla surferów.

Nowa Zelandia wycieczka – śladami kopalni złota

W miasteczku Arrowtown zobaczysz jak wydobywało się tu złoto, odwiedzając muzeum. Warto wybrać się także nad malownicze jezioro Tekapo. Rejs statkiem po fiordzie Milford sound będzie niewątpliwą atrakcją. Nowa Zelandia obfituje w wiele pięknych miejsc, które można zwiedzić jak i aktywnie spędzić czas. Dla amatorów surfingu polecana jest Piha Beach. To czarne plaże na zachodnim wybrzeżu, gdzie występuje wyjątkowy piasek w kolorze czarnym.

Nowa Zelandia wycieczka – dla amatorów przyrody

Warto zobaczyć wulkaniczne wzgórza Waimangu. To miejsce magiczne, gdzie można zobaczyć parujące jeziora oraz usłyszeć bulgocące błoto. W okolicach miasteczka Wanaka można wypożyczyć rower i wybrać się w długą wycieczkę po szlakach rowerowych, gdzie można zobaczyć naprawdę najpiękniejszą panoramę.

Można również zasmakować tradycyjnego wina i przysmaków w miasteczku Arrowtown i cieszyć oczy fantastycznymi widokami szczytów i skalnych zboczy. Będąc na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej warto zobaczyć lodowce i góry oraz plaże, na których można spotkać foki. To wycieczka, która zadowoli nawet najbardziej wymagających.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ