Kupno samochodu to dla większości przeciętnych zjadaczy chleba bardzo duży wydatek. Mowa tu szczególnie o samochodach nowych, prosto z salonu. Ich ceny osiągają niebotyczne pułapy i należy przyjąć, że zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a kończą… w zasadzie zdają się nie mieć końca, a im bardziej prestiżowa marka, tym kwota bardziej zwala z nóg.

Gdzie szukać dobrego używanego auta?

Aby trochę zaoszczędzić, większość Polaków decyduje się na zakup samochodu używanego. Choć na myśl o haśle „używane auto” niektórym może stanąć przed oczami stereotypowy, rozklekotany i zardzewiały gruchot, nic bardziej mylnego. Przecież za samochody używane uważane są nawet kilkumiesięczne auta, które ktoś postanawia sprzedać. Należy wziąć pod uwagę, iż branża motoryzacyjna rządzi się takimi prawami, że nowe pojazdy, które wyjechały z salonu szybko tracą na wartości. Stąd decyzja o zakupie takiego używanego, młodego auta jest bardzo kusząca, ponieważ nieraz można znaleźć auto w tak idealnym stanie, że ciężko go odróżnić od nowego. Nawet kilkuletnie auta potrafią wyglądać doskonale. To sprawia, że wiele osób decyduje się na taki zakup.

Niezależnie na jaki „rocznik” i klasę samochodu pozwalają nam finanse, na pewno warto rozważnie wybrać miejsce zakupu przyszłego pojazdu, by uniknąć niemiłej niespodzianki.

Można zdecydować się na mozolne przeszukiwanie popularnych serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, jednak warto wiedzieć, że są  one naszpikowane nieuczciwymi handlarzami, a upatrzony samochód, przywieziony wczoraj lawetą zza zachodniej granicy, może mieć faktycznie dwukrotnie wyższy niż deklarowany przebieg… Frustrację może też wywołać fakt, iż upatrzone auto pojawi się, jak na złość, na drugim końcu kraju. No i w końcu, najważniejsza rzecz: żeby szukać na własną rękę, trzeba zwyczajnie się znać na samochodach. Laik motoryzacyjny bardzo łatwo może skusić się na deklaracje sprzedawcy i sam „odpicowany” wygląd pojazdu, nie myśląc o tym, co może się kryć w jego wnętrzu. Z kolei taki pochopny zakup skutkować może koniecznością notorycznego inwestowania pieniędzy w naprawy auta w przyszłości…

Zakup sprawdzonego auta z drugiej ręki

Najbezpieczniejszą opcją, również dla osób z niską wiedzą mechaniczno-motoryzacyjną wydaje się być znalezienie miejsca naprawdę godnego zaufania. Samochody używane z pewnego źródła będą dokładnie sprawdzone przez najlepszych ekspertów, będą posiadały w pełni udokumentowany FAKTYCZNY przebieg, stan techniczny i odbyte naprawy, serwisy. Wybierać można spośród znanych i niezawodnych marek Skoda, Volkswagen, Audi, Seat. Młode, kilkuletnie samochody z rzetelną historią. Co równie ważne, nie wymagające dodatkowego inwestowania pieniędzy po zakupie. One po prostu czekają na jazdę, są do niej w pełni gotowe!

Samochody używane z Autonomiauzywane.pl gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa z możliwością finansowania z niską ratą kredytu.

Sedan, kombi, SUV, a może kabriolet? Benzyna czy diesel? Manual czy automat? Wybór należy do Ciebie. Znajdź wymarzony samochód. Twoje nowe-używane auto posłuży długie lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ