Jeździectwo to sport uprawiany przez cały rok, bez względu na to jakie warunki pogodowe panują na zewnątrz. Z tego powodu, nieuniknione było powstanie specjalnie przystosowanej odzieży, która skutecznie chroni jeźdźca przez wiatrem, czy śniegiem, a do tego nie krępuje jego ruchów. Bryczesy zimowe to jeden z tego typu produktów. Dlaczego warto je nosić?

Co sprawia, że bryczesy zimowe są tak dobrym rozwiązaniem?

Odpowiednio pielęgnowany koń, świetnie poradzi sobie sam z minusowymi temperaturami. Niestety, nie możemy powiedzieć tego samego o człowieku. Nasz organizm nie jest w żaden sposób przystosowany do przebywania na zimnie, bez odpowiedniej odzieży. Właśnie dlatego, powstały bryczesy zimowe. Dzięki nim, nie musimy obawiać się śniegu, który nieprzyjemnie przemaka, gdy założymy normalne spodnie. Odpowiedzialny jest za to specjalny materiał o nazwie softshell. Jego właściwości pozwalają na komfortową jazdę w niskich temperaturach, nie krępując ruchów jeźdźca, co jest bardzo ważnym aspektem. Ponad to, bryczesy zimowe pozwalają stabilnie utrzymać się w siodle, czego nie gwarantują nam klasyczne kalesony, czy inne ciepłe spodnie. Warto również wspomnieć o tym, że od wewnętrznej strony, bryczesy zimowe posiadają dodatkową warstwę ocieplającą, w postaci przyjemnego w dotyku meszku. Dzięki temu, możemy być pewni, że nawet wielogodzinne trasy, nie spowodują, że przemarzniemy na kość.

Gdzie kupować bryczesy zimowe?

Nie da się ukryć, że odzież jeździecka często nie należy do najtańszych produktów. Właśnie dlatego, warto kupić ją ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu, mamy pewność, że posłuży nam przez kilka sezonów i nie zniszczy się po paru jazdach. Jeden z lepszych sklepów jeździeckich, w którym kupimy bryczesy zimowe, możemy znaleźć na stronie https://konik.com.pl/bryczesy-zimowe-softshell-sibiria-hkm. Zima zbliża się nieubłaganie, dlatego zachęcamy do skompletowania odpowiedniego zestawu ubrań. Dzięki nim, możemy bezpiecznie udać się w trasę, bez ryzyka problemów zdrowotnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ