Weekendowe wyjazdy, skupiające się na zwiedzaniu polskich miast, są jedną z ulubionych form wypoczynku dla wielu z nas. Jest to świetna okazja, by nie tylko pozwiedzać i poznać specyfikę innych zakątków Polski niż te, w których się urodziliśmy i mieszkamy, ale również, by zjeść coś pysznego, pójść na spacer, zainspirować się i po prostu zwolnić i odpocząć.
Jeżeli wybieracie się do stolicy Wielkopolski i zastanawiacie się, co robić w Poznaniu, to tutaj znajdziecie kilka wskazówek.
Poznań słynie z trzech rzeczy: Rogali Świętomarcińskich, Koziołków i pyr z gzikiem. Wszystkie te aspekty możecie „zaliczyć” za jednym razem, przy okazji odwiedzin na poznańskim Starym Rynku, ale koniecznie o godzinie 12:00 – to właśnie wtedy, każdego dnia, poznańskie Koziołki trykają się na wieży Ratusza. Widowisko możecie oglądać, jednocześnie jedząc Rogala kupionego w drodze na rynek, a po nim wybrać się na obiad – na Starym Rynku jest ich mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Po posiłku wybierzcie się na spacer – możecie wejść do położonej niedaleko rynku Fary, następnie przejść się ulicą Półwiejską i pójść na zakupy do Starego Browaru, czyli chyba najpiękniejszego centrum handlowego w Polsce. Potem możecie wsiąść w poznańską bimbę, czyli tramwaj, i pojechać nad Jezioro Maltańskie albo na Cytadelę. Jeżeli zgłodniejecie, obierzcie kierunek na Jeżyce – jest to kulinarne centrum miasta; zjecie tam przepyszny hummus, wypijecie rewelacyjną kawę i spróbujecie wegańskiego ramenu, który na pewno Was zachwyci.

http://www.yoggi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo jeść
Następny artykułHipotezy i tezy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ