Nowoczesne kompresory śrubowe cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Poszczególne rodzaje różnią się między sobą mocą silnika, wielkością zbiornika, czy też wydajnością. Jak wybrać idealne kompresor tego typu? Gdzie znajduje zastosowanie takie urządzenie? Czym się cechuje?

Kompresory śrubowe – rodzaje

Kompresor śrubowy jest sprawnie działającym urządzeniem, który posiadać może szereg ulepszeń. Dotyczą one przykładowo wielofunkcyjnego panelu sterującego, zbiornika w ocynku, jak i automatycznego wyrzutnika kondensatu. Konkretne modele są często dodatkowo wyposażane w falownik, wymiennik ciepła i separator woda-olej. Najważniejszym  elementem jest w tym przypadku moduł śrubowy, który wpływa na daną moc i wydajność sprzętu. Atutem jest fakt, że osiągnąć można różne klasy czystości powietrza, co użytkownik dostosuje do swoich oczekiwań.

Zazwyczaj klienci stawiają na modele osadzone na zbiornikach (ze stacjami przygotowania powietrza). Jest to niezwykle komfortowe, gdyż kompresor dzięki temu nie zajmuje wiele miejsca i daje możliwość wytworzenia czystego powietrza bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Gdzie stosuje się kompresory śrubowe?

Warto zauważyć, że kompresor śrubowy znajduje zastosowanie w wielu miejscach i branżach, jakimi są:

  • produkcja,
  • przemysł,
  • rzemiosło,
  • warsztaty różnego typu.

Najprościej rzecz ujmując, kompresory śrubowe przydadzą nam się tam, gdzie potrzebna jest duża podaż sprężonego powietrza. Sprężarka jest przeznaczona nie tylko do długiej pracy, lecz także do ciężkich zadań. Daje nam możliwość zasilenia kilku urządzeń naraz, jak i maszyn pneumatycznych. Nie występują tutaj przerwy i utrzymywane jest stałe ciśnienie pracy.

Cechy sprężarek śrubowych

Nowoczesna sprężarka śrubowa bazuje na dużej wydajności i niskich kosztach serwisowania, dlatego z powodzeniem skorzystają z niej duże i średnie firmy. Producenci oferują zaawansowane modele, które można całkowicie kontrolować, jak też korzystać z łatwej obsługi dającej wygodę. Po zakupie kompresora śrubowego dodatkowo skorzystamy z autoryzowanego serwisu, który podłączy i uruchomi urządzenie. Jednakże pamiętajmy o tym, że sprężarki cechują się fabrycznymi ustawieniami i są przygotowane tak, aby mogły pracować od razu po zakupie.

Jakie urządzenie wybrać?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest postawienie na urządzenia produkowane w naszym kraju, które są poddawane testom fabrycznym i posiadają dokumentację potwierdzającą doskonałą jakość i zachowanie bezpieczeństwa. Kompresor śrubowy jest zazwyczaj objęty kilkuletnią gwarancją. Niezwykle ważne jest systematyczne serwisowanie sprzętu, co pozwoli utrzymać gwarancję. Jeśli nie wiemy, na jaki model sprężarki postawić, warto poprosić o pomoc specjalistę w sklepie. Z pewnością takie urządzenie jest inwestycją na długie lata i pozwala usprawnić pracę w wielu miejscach. Dobra jakość w połączeniu z dobrą wydajnością są cechami, jakie pozwolą spełnić nasze oczekiwania. Kompresory są wykorzystywane na szeroką skalę w przemyśle, produkcji, czy też w rzemiośle. Konkretne modele dobrać należy do oczekiwań danej firmy.

Kompresory śrubowe sprawdzą się idealnie dla osób, którym zależy na niskich kosztach serwisowania oraz dużej wydajności. Są to idealne urządzenia dla średnich jak i dużych firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ