Wiele osób, które chcą szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej, decyduje się wykorzystać do tego dietę ketogenną? Na czym polega ten sposób odchudzania? Co jeść na diecie ketogennej? Czy aby na pewno jest bezpieczna dla naszego zdrowia? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/dieta-ketogenna-jakie-produkty-jesc/

Na czym polega dieta ketogenna?

Dieta ketogenna jest ciężkim dla organizmu wyzwaniem. Jej działanie polega na tym, że podczas spożywania posiłków organizm otrzymuje bardzo zredukowaną, minimalną ilość węglowodanów lub też nie otrzymuje ich wcale. Taki sposób odżywiania powoduje, że bardzo szybko zaczyna czerpać energię ze zmagazynowanych wcześniej tłuszczy. Tkanka tłuszczowa jest więc spalana bardzo szybko, jednak taki sposób żywienia może mieć swoje negatywne konsekwencje. Nie trudno bowiem stwierdzić, że jest on bardzo dużą zmianą dla przyzwyczajonego wcześniej do innego sposobu odżywiania organizmu. Dlatego też zanim zdecydujesz się na przejście na dietę ketogenną, skonsultuj to z lekarzem lub dietetykiem. Biorąc pod uwagę to, że nie każdy z nas może sobie z nią poradzić, warto przed jej zastosowaniem rozważyć wszelkie jej korzyści i wady. Naukowcy twierdzą jednak, że poza spalaniem tkanki tłuszczowej, dieta ketogenna może również zmniejszyć ryzyko występowania chorób neurodegeneracyjnych jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogennej?

Jeśli jesteś już po konsultacji z dietetykiem, rozważyłeś wszelkie za i przeciw i jesteś zdecydowany na przejście na dietę ketogenną, czas zastanowić się nad tym, co możesz, a czego nie możesz jeść.

W diecie ketogennej bardzo istotne jest odpowiednie dobieranie składników odżywczych. I tak tłuszcze powinny w niej stanowić 75-80% składników, białko 15-20%, a węglowodany maksymalnie 5%. W stan ketozy ma wprowadzić nas właśnie duża podaż tłuszczów. Warto jednak pamiętać o tym, że mają być to tłuszcze pochodzenia roślinnego, choć można sobie również pozwolić sobie na jedzenie tłuszczów odzwierzęcych. W diecie nie może zabraknąć zdrowych olejów jak olej kokosowy, oliwa z oliwek, masło, a także awokado, orzechów, czy oleju rzepakowego. W jadłospisie należy również uwzględnić białko pochodzenia zwierzęcego, a także jajka i nabiał w niewielkiej ilości. Źródłem witamin i minerałów w diecie ketogennej są owoce i warzywa i tych również powinniśmy spożywać jak najwięcej.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/zyj-i-dzialaj-zgodnie-z-zasadami-filozofii-kaizen-a-odmienisz-swoje-zycie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ