Dlaczego śruby nierdzewne często i szybko znikają ze sklepowych magazynów? Jakie charakterystyczne cechy posiadają obecnie bardzo popularne elementy zamkowe? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego wpisu, który dotyczy właśnie tych kwestii.

Czym cechują się śruby zamkowe?

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, nazywane także zamkowymi, są pieczołowicie wykonywane między innymi ze stali nierdzewnej A2 (INOX). Jakie inne komponenty są wykorzystywane do produkcji opisywanych właśnie elementów? To między innymi stal węglowa, mosiądz lub stal kwasoodporna A4. Elementy tego typu posiadają następujące normy: DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Kiedy warto je znać? Ogólnie normy powstają po to, aby ułatwić komunikację podmiotom, które na przykład pochodzą z innych krajów – wtedy po prostu eliminowane są bariery na płaszczyźnie technicznej. Jeśli na przykład osoba z Polski chce kupić lub sprzedać śruby zamkowe, a zna tylko oznaczenie PN, to ktoś z zagranicy może dokładnie nie wiedzieć, o co konkretnie chodzi w zamówieniu… Najbardziej uniwersalne są bez wątpienia normy ISO – nimi na co dzień zawiaduje Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna.

Czym jeszcze charakteryzują się śruby zamkowe? Posiadają metryczny rodzaj gwintu. Elementy z opisywanej grupy występują w następujących klasach wytrzymałości: 4.6, 4.8 oraz 8.8. Klienci mają do wyboru różne opcje dotyczące powłoki. Niektórzy decydują się na element surowy, w którym żadna powłoka nie została zastosowana. Można również uzyskać ochronę przed korozją biorąc pod uwagę takie komponenty, jak ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny lub przy pomocy oksydowania.

Śruby zamkowe – zastosowanie

Śruby zamkowe są wykorzystywane na szeroką skalę w różnych branżach. Między innymi mogą być zastosowane do wykonywania połączeń konstrukcji drewnianych. Poza tym są nierzadko używane biorąc pod uwagę konstrukcję narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Odporność na korozję powoduje, że mogą być wykorzystywane biorąc pod uwagę elementy lokalizowane na zewnątrz. Wszystko dlatego, że niekorzystne warunki atmosferyczne nie są tutaj groźne dla wyglądu, parametrów, cech użytkowych itp. Nie można nie wspomnieć, że śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są również wykorzystywane do skręcania elementów ogrodzeniowych, płotów oraz ławek różnego typu. Oczywiście, bardzo ważne jest to, aby kupować elementy, które spełniają wyżej opisane normy – wtedy będziecie mieć pewność, co do jakości komponentów oraz wszystkich najważniejszych cech. Dobrze jest zatem wybierać akcesoria od porządnego producenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ