Aktualnie rośnie świadomość tego, że powinniśmy starać się wybierać produkty ekologiczne. Bycie eko jest po prostu modne. Moda ta jednak jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, ponieważ jest w stanie poprawić jakość życia każdej jednostki i wpływa na całe społeczeństwo.

Ekologiczny styl życia dotyczy praktycznie każdej jego sfery. Chodzi tu o odżywianie, ubieranie, korzystanie z różnych dóbr, a nawet sprzątanie. Modny ostatnio zbiór zachowań określany mianem zero waste, który prowadzi do ograniczenia wytwarzania odpadów, jest wspaniałym pomysłem i sposobem na życie. Możemy mówić o ograniczaniu konsumpcji i kupowania mnóstwa niepotrzebnych rzeczy o słabej jakości, które chwilę po kupieniu lądują na śmietniku. Zero waste popiera wykorzystywanie produktów do końca, a więc zakupy powinny być zawsze rozważne i przemyślane, a także powinny dotyczyć naszych faktycznych potrzeb. Stawiamy na jakość a nie na ilość. Zero waste dotyczy też odżywiania. Coraz więcej osób ma świadomość jak nieetyczne jest wyrzucanie jedzenia.

Ekologiczny sposób życia stara się wykorzystywać jak najbardziej naturalne i nieszkodliwe dla użytkowników i środowiska środki służące do pielęgnacji i czyszczenia. Stawia na naturalne kosmetyki, wykorzystuje wspaniałe właściwości darów natury.

Również podczas sprzątania korzystać możemy z praktycznie nieszkodliwych środków, np. soda oczyszczona, sól, ocet, a do prania – ekologiczne orzechy piorące.

Coraz więcej osób do sprzątania wykorzystuje właściwości pary. Są specjalne sprzęty umożliwiające czyszczenie parą. Rozpuszcza ona brud i dezynfekuje powierzchnie bez potrzeby użycia środków chemicznych. Czyszczone powierzchnie szybko schną i są gotowe do użytkowania zaraz po umyciu. Czyszczenie bez chemii jest niezwykle ważne, jeśli w naszym domu są dzieci, a zwłaszcza te, które dużo czasu spędzają bawiąc się na podłodze i raczkując. Oczywiście, sprzęty te zużywają prąd, w przeciwieństwie do klasycznych sposobów czyszczenia za pomocą wody i środków chemicznych, ale zalety i wady należy już rozważyć we własnym zakresie.

http://www.kmhs.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ