Chociaż w dzisiejszych czasach możemy zaobserwować niezwykły rozwój sieci energetycznych, w niektórych miejscach wciąż brakuje dostępu do prądu. Mowa między innymi o działkach rekreacyjnych, campingach czy placach budowy. Również tam, gdzie prąd jest, w każdej chwili może go zabraknąć z powodu przerwy w dostawie lub nieoczekiwanych zakłóceń. Z tego względu warto wyposażyć się w samodzielne źródło energii elektrycznej, jakim są generatory prądu.

Co warto wiedzieć o generatorach prądu?

Generatory prądu to urządzenia wyposażone w silnik spalinowy napędzany benzyną lub olejem napędowym. Stanowią samodzielne źródło prądu, dlatego do prawidłowego działania nie potrzebują tradycyjnego gniazdka. Jak w takim razie generują energię elektryczną? Wszystko odbywa się dzięki pracy silnika napędzającego turbinę. Powstały w ten sposób prąd (w zależności od modelu urządzenia) może mieć napięcie 230 V lub 400 V.  Agregaty zazwyczaj występują w wariantach jednofazowych i trójfazowych, których wybór zależy od miejsca użytkowania i podłączonych urządzeń. Do wyboru mamy modele stacjonarne i przenośne.

Generatory prądu przenośne i stacjonarne

Na rynku dostępne są najróżniejsze warianty generatorów prądu. Dzięki temu można dobrać rozwiązanie idealne dla siebie, jednak przez tak duży wybór wiele osób może nie wiedzieć, co właściwie sprawdzi się w ich przypadku. Jedną z najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem jest mobilność agregatu. Wyróżniamy stacjonarne i przenośne generatory prądu. Stacjonarne chętniej wybierane są przez przedsiębiorców, którzy potrzebują stałego zasilania. Z tego względu często montowane są na statkach, w zakładach produkcyjnych, szpitalach czy przychodniach. Do użytku własnego poleca się raczej generatory przenośne, które z uwagi na swoją lekkość są możliwe do przenoszenia bez obciążania kręgosłupa. Wpisując w wyszukiwarkę frazę, taką jak na przykład ,,generatory prądu Toruń”, znajdziesz sklepy oferujące zarówno agregaty przenośne, jak i stacjonarne. Na stronie https://agregaty.com.pl/generatory-pradotworcze/ możesz przeczytać więcej informacji na ten temat. Jeśli odpowiednio obliczysz swoje zapotrzebowanie mocy, z pewnością znajdziesz rozwiązanie idealne dla siebie. Pamiętaj, by pozostawić sobie pewien margines błedu. Dzięki temu unikniesz przeciążenia generatora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ