Na samym wstępnie należy zaznaczyć, że rozszerzone pory na twarzy to nie choroba. Jest to typowy defekt kosmetyczny. Taki problem najczęściej jest zmorą kobiet, które na co dzień używają kosmetyków do makijażu. Na twarzy gromadzą się jego resztki, dlatego ważne jest, aby ją dokładnie oczyszczać i odpowiednio o nią dbać. W jaki sposób radzić sobie z rozszerzonymi porami? W jaki sposób działa krem na rozszerzone pory? 

Jak dbać o cerę z rozszerzonymi porami i czego unikać?

 Po pierwsze: Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu:

Kiedy możemy mówić o odpowiedniej pielęgnacji? Z pewnością wtedy, kiedy nasze działanie spełnia podstawowe zadania. Pielęgnacja jest odpowiednia wówczas, gdy:

  • usuwa zanieczyszczenia z nawet najgłębszych zakamarków porów, 
  • złuszcza martwy naskórek
  • czuwa nad odpowiednim wydzielaniem sebum. 

Takie działania pomagają nam, aby nagromadzone zanieczyszczenia nie zmieniły się w nieestetyczne zaskórniki. Te tak samo jak rozszerzone pory są bardzo uciążliwym defektem kosmetycznym. Podczas pielęgnacji, czyli przy nakładaniu odpowiedniego kosmetyku np. kremu na rozszerzone pory, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na zatkane pory znajdujące się w strefie „T”( czoło, nos i broda), ze szczególnym naciskiem na nos. 

Po drugie: Stanowcze NIE dla: 

  • Zbyt dużej ilości makijażu kiedy jesteśmy osobami posiadającymi mocno widoczne rozszerzone pory, nie powinniśmy przesadzać z ilością makijażu. Takie działania mogą prowadzić do ich zapychania. Skutkuje to powstaniem zaskórników, a także wyprysków.
  • Stosowania nieodpowiednich kosmetyków – takie produkty często przyczyniają się do zatykania porów oraz do obciążania cery.
  • Nakładania rozświetlacza w miejsce, gdzie widoczne są mocno rozszerzone pory – tak nałożony kosmetyk dodatkowo podkreśla nasze niedoskonałości, co w rezultacie wygląda nieestetycznie. Zaleca się używanie go na kościach policzkowych, łukach brwiowych oraz łuku kupidyna. 
  • Korzystania z solarium – częste korzystanie z takiej formy opalania ciała zwiększa widoczność porów na skórze.
  • Opalania bez filtrami UV długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniego zabezpieczenia prowadzi do osłabienia skóry, postarzenia i pogorszenia jej wyglądu.

Jak działa krem na rozszerzone pory?

Rozszerzone pory są naprawdę uciążliwym problemem  zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak to właśnie kobiety zwracają szczególną uwagę na wygląd swojej cery i bardziej skupiają się na jej pielęgnacji. Oczywiście nie chodzi o to, że mężczyźni tego nie robią. Przy problemie z rozszerzonymi porami bardzo ważna jest wcześniej wspomniana już pielęgnacja. Produkty, które zwężają pory skóry najczęściej działają poprzez wygładzanie wierzchnich warstw skóry, które zabezpiecza je przed drobinkami kosmetyków do makijażu i zanieczyszczeniami. Takie efekt sprawia, że nasza cera wygląda znacznie młodziej i zdrowiej. Idealnym produktem w tym przypadku jest krem na rozszerzone pory. 

Dla polepszenia efektu warto jest raz w tygodniu użyć dodatkowo  serum lub maseczki zwężającej pory. Wracając jednak do tego pierwszego produkty, czyli kremu na rozszerzone pory – działa on na zasadzie korektora zmarszczek i rozszerzonych porów. Kosmetyk daje najbardziej porządane działanie, czyli zmniejszenie widoczności defektu i zapobiegnięcie ich powstawaniu. 

Przeczytaj też: http://dlakobiet24.pl/najlepszy-szampon-pogrubiajacy-wlosy-jak-wybrac/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ