Paznokcie żelowe są piękne i bardzo trwałe. Możesz cieszyć się nimi nawet przez kilka tygodni. Po tym czasie jednak trzeba pozbyć się żelu. Często też paznokcie po prostu nam się nudzą i chcemy zmieniać ich kolor nieco częściej. Jak ściągnąć żel z paznokci? Oczywiście możesz udać się do kosmetyczki, ale możesz także wygodnie usunąć je także w domowym zaciszu.
Aby pozbyć się żelu możesz wykorzystać aceton. Ma on właściwości rozmiękczające klej, więc z łatwością umożliwi ich ściągnięcie.
Aceton wlej do miseczki i przykryj ją folią aluminiową, uszczelniając gumką recepturką. Miseczkę wstaw do garnka z gorącą wodą. Po około pięciu minutach aceton ogrzeje się do temperatury umożliwiającej ściągnięcie paznokci. Unikaj otwartego ognia, gdyż aceton jest substancją łatwopalną. W czasie ogrzewania acetonu zabezpiecz skórki wokół paznokci, ponieważ mogą ulec one wysuszeniu i uszkodzeniu. Warto nasmarować je wazeliną lub tłustym kremem. Następnie przyłóż do płytki paznokcia wacik namoczony w acetonie. Owiń paznokieć folia aluminiową i odczekaj mniej więcej pół godziny. Po tym czasie żel powinien zejść samoistnie. Jeśli nadal się trzyma, można delikatnie podważyć go patyczkiem lub przedłużyć czas działania acetonu. Niektórzy moczą palce bezpośrednio w acetonie, co daje szybsze efekty, ale jest niekorzystne dla paznokci i skórek.
Jak ściągnąć żel z paznokci bez użycia substancji chemicznych? Przy pomocy cążek obetnij maksymalnie paznokcie, a następnie spiłuj lakier za pomocą grubego pilnika. Musisz robić to uważnie, aby nie uszkodzić paznokcia i uzbroić się w cierpliwość. Resztki żelu usuń pilnikiem drobnoziarnistym. Potem płytkę wypoleruj stosując specjalną polerkę. W sklepach dostępne są także specjalne frezarki do usuwania żeli, ale ich użycie wymaga wprawy.
Po ściągnięciu paznokci żelowych zadbaj o ich kondycję. Posmaruj dłonie dobrym kremem do rąk albo nałóż specjalną maseczkę. Opiłuj płytkę paznokciową i posmaruj ją odżywką albo naturalnym olejkiem (np. rycynowym). Warto dać paznokciom kilka dni na regenerację przed nałożeniem kolejnych warstw lakieru.

http://www.diamondchand.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ