Jak usunąć pustą stronę w wordzie. Często podczas pracy w biurze przed komputerem na programie do pisania Word zdarza nam się bardzo frustrujące wszystkich zjawisko, mianowicie na koniec pracy, jaką wykonaliśmy pokazuje nam się oprócz już wcześniej zapisanych kartek – pusta strona. Jak się jej pozbyć, aby całość była dużo bardziej estetyczna, a kompozycja naszych starań zachowana w jak najlepszy sposób?
Nie każdy o tym wie, ale takowa strona w rzeczywistości mimo pozorów nie jest zupełnie pusta. Znajdują się na niej niewidoczne dla użytkownika znaki, najczęściej jest to po prostu zbędny akapit albo znak podziału strony. Przejdźmy więc do poradnika.
Aby usunąć i zobaczyć te znaki, musimy je najpierw uwidocznić odpalając opcje znaków formatowania. Znaki których nie widać nazywa się niedrukowanymi jest to na przykład spacja. Klikając opcje POKAŻ WSZYSTKO. Takowa opcja znajduje się u góry ekranu w zakładce narzędzia główne. Jest to mała ikonka która można powiedzieć przypomina sztućce. Inną metodą na włączenie opcji pokaż wszystko jest kombinacja klawiszy ctrl+SHIT+gwiazdka (*) Leży ona najczęściej na klawiszu osiem na klawiaturze. Na ”pustej” stronie pojawią się znaczniki w kolumnie występującej po sobie. Mają kształt odwróconej literki P z podwojoną kreską. Takie coś to nic innego jak znacznik akapitu. Na naszej stronie może pojawić się kilka od kilku do kilkunastu. Teraz należy najechać muszą na takowe pojawiono się własnie znaki i usunąć je po zaznaczeniu klikając Backspace.
Jeśli coś poszło nie tak i pusta strona dalej przeszkadza nam w pracy należy zobaczyć czy znacznik akapitu nie znajduje się pod tabelą. Takiego nie można niestety usunąć. Jednak możemy go ukryć. Aby to zrobić zaznaczamy znacznik akapitu naciskamy kombinacje klawiszy CTRL+D i w pojawiającym się oknie zaznaczamy pole ”Ukryte”. Teraz należy wyłączyć opcje znaków formatowania aby cieszyć się z estetycznego i ładnego dokumentu. Mam nadzieję, że ten banalny sposób zadziałał i możecie pracować w spokoju. Word pełen jest nie miłych niespodzianek. Ten program którego używamy codziennie nie jest idealny. Teraz możecie pochwalić się zdobytą umiejętnością przed rodzicami czy też nauczycielką w szkole. Możecie zaimponować współpracownikom w biurze, a może nawet własnemu szefowi.

http://www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrochę o routerze
Następny artykułBielizna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ