Z pewnością każdy z nas zastanawiał się w przypadku co zrobić, kiedy nie mamy żadnego doświadczenia i szczególnych umiejętności, które można by było wpisać do CV? Tak naprawdę, to nie ma się co martwić. Do wyboru mamy kilka opcji. Może być to: praca w gastronomi na przykład jako kelnerka czy pomoc kuchenna, gdzie doświadczenie nie jest wymagane, a sama praca jest dość „prosta”. Drugą opcją jest wolontariat. Chociaż taka praca nie jest płatna, to dzięki niej zdobywamy doświadczenie, które później możemy wpisać do naszego CV. Taka praca uczy też pokory i daje nam ogromną satysfakcję. Na co musimy przygotować się na takim stanowisku? Kto jest idealnym wolontariuszem? Przekonajmy się!
Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-wolontariusza/ 

Praca wolontariusza – na co się przygotować?

Taki rodzaj pracy jest naprawdę ciężki do opisania. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu jesteśmy zatrudnieni i wykonujemy obowiązki wolontariusza. Zupełnie inne obowiązki będzie miała osoba, która udziela się w schronisku dla zwierząt, inne ta, która współpracuje z domem samotnych matek, a jeszcze inna, która pracuję w jadłodajni dla bezdomnych. Obowiązki w takich miejscach bardzo często się różnią, ale łączy je jedna cecha wspólna – pomoc. To, które miejsce wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie, oraz od zapotrzebowania na wolontariuszy w danym miejscu.

Kto nadaje się na wolontariusza?

Niezależnie od tego gdzie pomagamy, w każdym z takich miejsc musimy wykazywać się kilkoma ważnymi cechami. Jest to z pewnością ogromna motywacja oraz cierpliwość, która łączy się z dużą sympatią. Zarówno piesek, kotek, starsza osoba jak i bezdomny może potrzebować naszego wsparcia, pocieszenia oraz pomocnej dłoni lub nawet wspólnego spędzenia czasu. Nie możemy jej za to winić. Ważne jest, abyśmy umieli oddzielić grubą linią To, co robimy w formie wolontariatu od naszego prywatnego życia. Idealnym kandydatem będzie ten, który będzie chciał pomagać bezinteresownie, a jedyne czego będzie potrzebował zamian to uśmiech i wdzięczność w oczach.

Zobacz też: http://www.elegans.pl/pracownik-schroniska-dla-zwierzat-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ