Gęsty, zadbany zarost jest obecnie w modzie. Coraz częściej można spotkać panów, którzy posiadają fantazyjne brody, idealnie współgrające z fryzurą. Chociaż moda wyznacza pewne trendy, nie każdy może poszczycić się odpowiednio bujnym zarostem, który dobrze wygląda. Sposobem na zagęszczanie zarostu jest między innymi przeszczep brody, po który coraz częściej sięgają mężczyźni zdeterminowani do posiadania bujnego zarostu w krótkim czasie. Warto wiedzieć w jaki sposób wygląda przeszczep i czy zabieg może nieść ze sobą jakieś powikłania.

Przeszczepy brody są coraz bardziej popularne

Według statystyk, zainteresowanie przeszczepami brody na świecie w ostatnich 2 latach wzrosło dwukrotnie. W naszym kraju przeszczep brody jest nadal nowością, jednak pojawia się coraz częściej jako alternatywa dla żmudnej pielęgnacji zarostu i oczekiwania, aż sam się zagęści. Materiał do przeszczepu może zostać pobrany z tyłu głowy dawcy lub pochodzić z jego dolnej części brody. Druga opcja jest najbardziej wskazana, ponieważ włosy te najlepiej odpowiadają zarostowi występującemu na pozostałej części brody. Zagęszczanie zarostu ma nie tylko na celu cieszenie się efektowną i modną obecnie brodą. W wielu przypadkach przeszczep może poprawić wygląd pacjentów, którzy w ten sposób mogą przykryć blizny czy nierówności skóry po wypadkach, natomiast ich naturalna broda nie jest odpowiednio gęsta, by zakryć niedoskonałości.

Ile kosztuje przeszczep brody?

Zanim zdecydujemy się na zabieg trzeba brać pod uwagę jego cenę. Średnia cena przeszczepienia jednego mieszka włosowego w Polsce to 8-15 złotych, a żeby uzyskać odpowiednie zagęszczanie brody, należy tych mieszków przeszczepić kilkaset. Zakres przeszczepu jest zależny od stanu naturalnego zarostu i końcowego efektu, jaki chce uzyskać pacjent. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 4 do 6 godzin. Warto brać pod uwagę to, że bólu całkowicie nie da się wyeliminować, a po zabiegu przez pewien czas może utrzymywać się podrażnienie skóry czy stan zapalny. Ogółem jednak zagęszczanie brody na skutek przeszczepu jest bezpiecznym zabiegiem, który nie wymaga stosowania specjalnych środków ostrożności i może być wykonywany praktycznie u każdego mężczyzny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/blog/pl/imponujacy-zarost-na-zyczenie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ