Nie ma wątpliwości, że zawód księgowej wymaga ciągłego dokształcania się. Wraz ze zmieniającymi się przepisami prawa, które dotyczą prowadzenia działalności gospodarczych i ich rozliczeń, od księgowych wymaga się zawsze aktualnej wiedzy. Wpływ na konieczność rozwoju ma także pojawienie się na rynku coraz to nowych gałęzi biznesowych, które przecież muszą funkcjonować legalnie, w pełni sprawnie i tak też dokonywać opłat podatkowych czy ZUS.

Okazuje się jednak, że chociaż zawód księgowego jest w naszym kraju powszechny, wręcz uznawany za jeden z zawodów przyszłości, to jednak żadna uczelnia wyższa nie prowadzi studiów na takim kierunku. Rzeczywiście, przyszli księgowi wybierają kierunki finansowe albo ekonomiczne, a dopiero specjalizacje przygotowują ich do wykonywania upragnionego zawodu. Nie funkcjonuje jednak kierunek „księgowość”. Wszystko to sprawia, że osoby, które oferują rozliczenia księgowe firmom albo chcą zatrudnić się na etat zgodnie z tego rodzaju profesją, muszą uczęszczać na dobre szkolenia księgowe.

Profesjonalny kurs księgowości, czyli jaki?

Przede wszystkim kurs księgowości musi być dopasowany do poziomu wiedzy i kwalifikacji księgowego. Na rynku szkoleniowym znaleźć można te, które edukują od podstaw albo oferują wiedzę już na poziomie zaawansowanym. Księgowi mogą także korzystać ze szkoleń specjalistycznych, które dokształcają ich w danym zakresie czy specjalizacji księgowej wedle konkretnej branży.

Dobry kurs dla księgowych powinien kończyć się egzaminem potwierdzającym zdobycie nowych kwalifikacji. Po jego zakończeniu kursant otrzymuje świadectwo w postaci certyfikatu. Warto wybierać więc te prestiżowe, które rzeczywiście liczą się na rynku i dają podstawy do posiadania określonego tytułu.

Co ciekawe, baza usług rozwojowych oferuje też szereg szkoleń z dofinansowaniem i oczywiście warto z nich korzystać. Pamiętajmy, że dobre szkolenie dla księgowych to spora inwestycja finansowa, dobrze jest więc wyszukiwać takich, za które można zapłacić mniej.

W czasie pandemii koronawirusa na rynku szkoleniowym pojawia się coraz więcej szkoleń online. Te za pośrednictwem internetu pozwalają na dokształcanie się bez konieczności wychodzenia z domu, w myśl zachowania społecznej izolacji. Nie ma wątpliwości, że właśnie takie cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ