Niestety nie mamy wpływu na własne geny. Niektórzy z nas mogą do pięćdziesiątki cieszyć się młodym wyglądem, inni już wieku dwudziestu lat zaczynają siwieć, co niestety dodaje im lat. Dlatego przywiązywanie wago do farbowania włosów jest dość istotne, a zabiegom tym poddają się tak samo kobiety, jak i mężczyźni.
Wiele osób zastanawia się, czy kładąc pasemka na siwe włosy będą wyglądali naturalnie. Wszystko oczywiście zależy od stopnia siwizny, oraz od tego, w jakim jest odcieniu. Piękny, srebrzysty odcień ładnie współgra z ciemniejszymi pasemkami, natomiast siwizna o brzydkim, żółtym zabarwieniu nie będzie wyglądała już tak szlachetnie. Co więc możemy zrobić? Możliwości są co najmniej dwie.
Po pierwsze- farbowanie włosów w domu. Wiele kobiet decyduje się na pasemka na siwe włosy metodą domową, dzięki pomocy przyjaciółki. Samemu oczywiście jest to też możliwe, ale bardzo czasochłonne i mniej precyzyjne. Jak wykonać ten zabieg w domu? Po pierwsze przygotujmy wszystkie produkty: szampon koloryzujący w wybranym odcieniu, rękawiczki fryzjerskie, grzebień, chusteczki i wazelinę, a także ręczniki i szampon. Pasemka na siwe włosy najlepiej nakładać na nieumyte pasma. Farba lepiej wtedy trzyma się i dłużnej zachowuje ładny odcień. Zaczynając od spodu stopniowo oddzielamy pasma grzebieniem i nakładamy na nie rozrobioną wcześniej farbę. Jeśli boimy się o zafarbowanie pozostałych włosów warto zawinąć pasemka w folię spożywcza. Dzięki ciepłu kolor także szybciej złapie na włosach i nie będzie się tak szybko utleniał. Pasmo po paśmie dochodzimy do przedziałka na samej górze. Pamiętajmy, że podczas zdejmowania sreberek także zaczynamy od najniższych partii, gdzie farba najdłużej pozostawała, a następnie myjemy włosy dwukrotnie odpowiednim szamponem.
Plusy tego sposobu farbowania to oczywiście niski koszt. Samodzielne farbowanie pasemek w domu jest bardzo tanie, farby drogeryjne to koszt zaledwie kilku złotych. Minusy, to możliwość zniszczenia sobie fryzury, nie zawsze wiemy jak włosy zareagują na kontakt z chemią z drogerii. Ryzyko jest więc spore, a decyzja należy do nas.
Druga możliwość to oczywiście poddanie się koloryzacji w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Możemy tam liczyć na fachową pomoc i dobór odcienia idealnego dla naszej karnacji i kolory włosów. W salonie fryzjerskim jesteśmy też bezpieczni, jeśli coś nie wyjdzie z kolorem. Fryzjer może od razu zareagować i położyć inny odcień, a my nie musimy wyglądać głupio przez kolejnych kilka dni.
Niestety ceny w dobrych salonach fryzjerskich są dosyć wysokie i nie każdego stać na taką koloryzację. Warto jednak od czasu do czasu zaoszczędzić i przeznaczyć uzbierane pieniądze na wizytę w dobrym salonie fryzjerskim. Profesjonalista dobierze nam łagodną, ale silnie działającą farbę, a my już po godzinie wyjdziemy odmienione, odświeżone i zadowolone. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak piękna fryzura. To właśnie ona zdobywa komplementy, a my czujemy się atrakcyjnie. Siwe włosy już nigdy nie będą naszą zmorą, a idealnie dobrane pasemka dodadzą nam uroku.

http://www.alterstyl.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ