Jak się nie zestarzeć? Niestety, uniknięcie tego procesu jest niemożliwe. Można natomiast starzeć się z godnością, korzystając z kolagenowych kosmetyków, czyli dobrodziejstwa współczesnego świata.

Starość też radość

Kiedy zaczyna się starość? Na to pytanie próbował odpowiedzieć CBOS, czyli Centrum Badania Opinii Społecznej. Według badań z 2007 roku młodość kończy się w wieku 35 lat i trzech miesięcy; starość zaczyna się w wieku 61 lat i ośmiu miesięcy. Z kolei według bardziej aktualnych badań Eurobarometru dla większości Europejczyków starość zaczyna się w wieku około 64 lat. Jednak starość to tak naprawdę stan naszego ducha. Nie raz słyszymy w mediach o staruszkach, którzy mają więcej energii i zapału niż niejeden młodzieniec. Z zewnątrz nie wyglądają na zbyt aktywnych, jednak w środku ich ciało wciąż ma 20 lat. Metod pozwalających zachować pogodę ducha na długo jest sporo. My jednak chcemy się skupić na tych, które pozwolą zachować młody wygląd ciała, by nasz wiek był tylko liczbą, niemającą nic wspólnego z „powłoką”.

Dieta i ruch

Tak naprawdę dbanie o nasze ciało powinniśmy zacząć jeszcze jako młody człowiek. Im szybciej zaczniemy tym lepiej. Nie są to puste słowa, bowiem z wiekiem nasz organizm coraz trudniej znosi zmiany. W średnim wieku odchudzanie, zmiana nawyków żywieniowych, chęć do uprawiania sportu przychodzi o wiele trudniej niż w trakcie studiów. Mimo to nigdy nie jest za późno na zmianę. Nawet jeżeli masz 40 czy 50 lat, możesz wyjść na prostą. Poznaj uniwersalne zasady, dzięki którym zachowasz młody wygląd skóry na dłużej. Nie będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że to właśnie zdrowa dieta i aktywność fizyczna są najlepszymi przyjaciółmi naszej skóry. Każdego dnia niszczymy ją od wewnątrz słodyczami, przetworzonym jedzeniem czy fast-foodem.

Kolagen kosmetyki – uzupełnienie

Jednak sama, nawet najzdrowsza, dieta i ruch nie wystarczą. Potrzebny jest jeszcze jeden, bardzo ważny element – kolagen kosmetyki. Kolagen to białko, które nasz organizm produkuje do 25. roku życia i które sprawia, że nasza skóra jest giętka i elastyczna. Jednak gdy w kalendarzu minie nam 25 wiosen jego ilość z każdym rokiem spada, aż do wieku 60. lat, kiedy jego produkcja całkowicie się zatrzymuje. Dlatego warto zaopatrzyć się w kolagen kosmetyki. Ich używanie pozwoli uzupełnić braki w kolagenie, co z kolei przełoży się na stan naszej skóry. Uzupełnienie kolagenu w diecie jest bardzo trudne, więc jeżeli chcemy zachować młody i piękny wygląd skóry na dłużej, to najlepszym wyjściem jest stosowanie kosmetyków kolagenowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ