Generalnie lokaty bankowe są produktami finansowymi, które nie zapewniają zbyt wysokich dochodów, jednak ze względu na brak ryzyka i prostotę, cieszą się uznaniem wśród wielu osób oraz firm zainteresowanych oszczędzaniem pieniędzy. Jeśli chodzi o oprocentowanie to nie jest one wysokie, ale istnieje możliwość znalezienia lokat pozwalających na wygenerowanie zysków na poziomie nawet 4% rocznie. Zazwyczaj wyższe oprocentowanie jest oferowane klientom, którzy wykupią od banku dodatkowe produkty.

W Polsce działa wiele instytucji, które oferują swoim klientom lokaty online. Jak sama nazwa wskazuje, można je zakładać oraz prowadzić całkowicie za pośrednictwem Internetu. Takie lokaty są bardzo popularne, ponieważ pomimo niskich zysków, ryzyko związane z inwestowaniem w takie produkty finansowe jest również bardzo niskie, a do tego nie trzeba posiadać żadnej wiedzy związanej z inwestowaniem. Jedyną karą może być utrata wypracowanych odsetek w przypadku zbyt szybkiego zerwania lokaty.

Bogata oferta lokat internetowych dla każdego

Na polskim rynku istnieje wiele instytucji bankowych, które zapewniają swoim klientom możliwość wygodnego oszczędzania z wykorzystaniem produktów finansowych, takich jak lokaty online. W zależności od oferty banku, lokaty takie charakteryzują się różnymi parametrami oraz warunkami, które musi spełnić klient. Innymi słowy, każdy jest w stanie znaleźć lokatę dopasowaną do swoich potrzeb.

https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-lokaty/nest-lokata-witaj

Dużo banków oferuje standardowe lokaty terminowe, w ramach których można odkładać małe kwoty już od 0,01 zł. Dla najbogatszych oferowane są lokaty rentierskie, w przypadku których minimalny depozyt obejmuje kwotę kilku tysięcy złotych. Warto dobrze zapoznać się z ofertami i warunkami proponowanymi przez banki, ponieważ istnieją mało opłacalne lokaty online, których oprocentowanie stoi na niskim poziomie.

Lokata z kontem – czy jest to skuteczny sposób na zwiększenie oprocentowania?

W ofertach banków można często spotkać lokaty online proponowane w wersji standardowej oraz rozszerzonej. Jeśli mowa o opcji rozszerzonej to bank często jest w stanie zaoferować dodatkowe, wyższe oprocentowanie pod warunkiem wykupienia dodatkowych produktów przez klienta. Przykładem takiego wymaganego produktu jest konto bankowe. Nie zawsze takie rozwiązanie jest zyskowne, ponieważ odsetki lokaty co prawda są wyższe, ale należy pamiętać o kosztach związanych z założeniem i prowadzeniem konta oraz z wydaniem i użytkowaniem karty debetowej.

Jeśli ktoś jednak poszukuje nowego konta, które będzie często użytkowane, wówczas lokaty online z kontem są świetnym rozwiązaniem. Można bowiem cieszyć się ich wyższym oprocentowaniem, a w przypadku częstego korzystania z konta, zostanie ono zwolnione z opłat za prowadzenie, przelewy czy też wypłaty z bankomatów.

Inną skuteczną metodą znalezienia lokaty z oprocentowaniem dopasowanym do własnych wymagań, jest skorzystanie ze specjalnych stron internetowych, na których znajdują się porównywarki oraz rankingi lokat. Dzięki nim znalezienie odpowiedniej lokaty internetowej dopasowanej do własnych wymagań jest łatwe, szybkie i bezproblemowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ