Moda na kolorowe okulary zawitała do nas już bardzo dawno. Powstały na ten temat liczne artukuły. Trend ten jest szczególnie widoczny wśród celebrytów. Lustrzanki noszą takie gwiazdy jak choćby Heidi Klum, Selena Gomez czy Kate Hudson, a na naszym rodzimym podwórku – Kinga Rusin, Margaret, Monika Olejnik i Michał Wiśniewski.

O czym mowa?

Lustrzanki to okulary przeciwsłoneczne, których zewnętrzna warstwa jest pokryta lustrzaną powłoką, odbijającą obraz w różnych kolorach. Zastosowaną technikę można porównać do lustra weneckiego, gdyż pomimo, że posiadacz lustrzanek widzi wszystko w przyciemnionych barwach, z zewnątrz kompletnie nie widać jego oczu. Tym samym męskie powiedzenie „chciałbym przeglądać się w Twoich oczach” nabiera nowego, bardziej realnego sensu.

Dopasowywanie oprawek

Lustrzanki noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pasują one do każdej karnacji i do każdego koloru włosów. Pięknie odbijają światło słoneczne, w związku z czym mocno rozświetlają twarz, co jest jak najbardziej pożądanym efektem. Dodatkowo można wybrać kolor, który współgra z naszą garderobą i gustem. Kluczowy jest jednak właściwy dobór oprawek. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak tego dokonać.

Kocie oprawki – jedna z najbardziej kobiecych oprawek. Są nieco drapieżne, seksowne i co najważniejsze – wyszczuplają twarz. Tego typu oprawki będą idealne dla osób, których twarz ma kształt trapezu.

Aviatorki – chyba najpopularniejsze obecnie oprawki. Świetnie sprawdzą się u osób posiadających podłużną twarz, ponieważ optycznie ją skracają.

Okrągłe oprawki – tego typu oprawki kojarzą się przede wszystkim z Johnem Lennonem. Z uwagi na fakt, że występują one w wielu rozmiarach, każdy może dopasować je do swojej twarzy. Tak naprawdę nie pasują one jedynie osobom o okrągłej twarzy, ponieważ dodatkowo ją optycznie poszerzają.

Kolorowe oprawki – dodatkowo wzbogacają stylizację. Szalenie modne jest łączenie ze sobą różnych kontrastujących ze sobą kolorów. Im bardziej nieoczywiste połączenie, tym lepiej. Kolorowe oprawki pasują absolutnie do każdej twarzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ