Makijaż permanentny ust różni się od klasycznego tatuażu, tym że barwnik który jest umieszczany podczas zabiegu wgłąb skóry, umieszczony jest płycej, niż w przypadku tatuażu. Dlatego też makijaż permanentny blaknie, po określonym czasie.

Permanentny makijaż ust jest rodzajem tatuażu, który wyróżnia się tym, że utrzymuje się od 2 do 5 lat. Większości kobiet, które decydują się na taki zabieg, zależy na poprawieniu koloru lub konturu ust oraz poprawie symetrii warg.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu, linergistka musi przeprowadzić wywiad z klientką. Podczas takiej rozmowy zostanie również wybrany kolor i kształt nowych ust. Linergistka zawsze stara się doradzić rodzaj, tak by pasował do naszej urody. Wszystko po to, żeby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Przed zabiegiem i po zabiegu powinnyśmy na 3-5 dni, przyjmować pewien lek, który uchroni nas przed pojawieniem się opryszki. Na dzień przed zabiegiem należy wykonać w domu delikatny peeling ust i nałożyć krem lub maskę nawilżającą, dzięki temu zwiększy się chłonność pigmentu.

Przeczytaj też: http://www.elegans.pl/przebarwienia-po-tradziku-jak-sobie-z-nimi-poradzic/

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zabieg makijażu permanentnego ust dzieli się na kilka etapów. Pierwszy etap to przeprowadzenie wywiadu medycznego, drugi etap to nałożenie na wargi znieczulenia. Po tej czynności następuje trzeci etap, czyli wykonanie rysunku docelowego kształtu ust. Wtedy na dobrą sprawę, można podjąć ostateczną decyzję, to jest ostatnia szansa na zmianę. Ostatnim etapem jest aplikacja barwnika.

Ile trwa makijaż permanentny ust?

Zwykle musimy się przygotować na to, że taki zabieg może potrwać od godziny do dwóch. To nie koniec, ponieważ po około miesiącu musimy się stawić i linergistki na korektę, czyli uzupełnienie barwnika.

Po około 4 dniach po zabiegu, możemy zaobserwować delikatne złuszczanie skóry. Właśnie w tym momencie barwnik częściowo znika. Dlatego należy zgłosić się na korektę po około miesiącu, po to żeby uzupełnić makijaż, wzmocnić kolor.

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego ust

Po zabiegu każda klienta musi smarować usta kilka razy dziennie, przez okres 7 dni specjalnym kremem lub maścią. Ponieważ musimy zabezpieczyć wargi, preparatem który ma właściwości przeciwzapalnie, bakteriobójcze, przeciwkrwotoczne regenerujące i naprawcze.

Skóra ust po zabiegu makijażu permanentnego potrzebuję specjalnej pielęgnacji. Nie można używać żadnych kosmetyków do mycia skóry twarzy, należy używać wyłącznie wody. Przez pierwszy tydzień po zabiegu, należy pić płyny za pomocą słomki, gdy wybieramy się do restauracji należy jeść jednorazowymi sztućcami, unikać gorących i pikantnych potraw.

Źródło: https://www.tamjestfajnie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ