Sztuczne rzęsy to prosty sposób na oszczędzenie czasu podczas wykonywanie makijażu oraz uzyskanie spektakularnego efektu. Na rynku jest kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji. Które wybrać?

Nie każda kobieta posiada długie i pięknie podkręcone rzęsy. Dostępne są produkty, które regenerują nasze rzęsy i sprawiają, ze są grubsze i dłuższe. Minus jest taki, że taka kuracja trwa około 3 miesięcy. Co zrobić, w momencie gdy chcemy uzyskać efekt od razu? Najlepszym rozwiązaniem są sztuczne rzęsy. Dzięki nim zabłyśniemy pełniejszym spojrzeniem.

Rodzaje sztucznych rzęs

Jeżeli chcemy samodzielnie w domu doczepić sobie sztuczne rzęsy, do wyboru mamy dwa rodzaje.

Pierwszy rodzaj to sztuczne rzęsy na pasku. Wybierając rodzaj rzęs, postarajmy się wybrać takie, które będą jak najbardziej podobne do naszych rzęs. Zadaniem sztucznych rzęs jest przede wszystkim podkreślenie naszej naturalnej urody. Jak długo utrzymują się takie rzęsy? Zazwyczaj jest to jedna noc lub 34 godziny. Jeżeli rzęsy były aplikowane przez profesjonalistę, jest szansa, że efekt będzie utrzymywał się dłużej.

Jak pozbyć się sztucznych rzęs? Jednorazowe sztuczne rzęsy, które samodzielnie przykleiłyśmy odklejamy zazwyczaj, gdy wrócimy do domu. Do tej czynności, należy użyć preparatu do demakijażu.

 

Drugi rodzaj sztucznych rzęs, to pojedyncze kępki. Kępki dokleja się do naturalnych rzęs. Wtedy uzyskujemy bardzo naturalny efekt, pod warunkiem, że wykorzystane kępki są bardzo dobrej jakości.

Dostępne są 2 rodzaje kępek rzęs: z węzełkiem i bez węzełka. Kępki rzęs z węzełkami są bardziej widoczne u nasady rzęs, z kolei kępki rzęs bez węzełków wyglądają bardziej naturalnie. Jeżeli są dobrze założone, ciężko dostrzec różnicę pomiędzy naturalnymi rzęsami a kępkami.

Czy sztuczne rzęsy są bezpieczne?

Sztuczne rzęsy są bezpiecznym rozwiązaniem na ulepszenie swojego spojrzenia, tylko wtedy gdy zachowane są wszystkie zasady bezpieczeństwa. Ważne jest to, żeby kupować sztuczne rzęsy ze sprawdzonego źródła.

Przeczytaj też: Szczotki i grzebienie – co bezpieczniejsze dla naszych włosów?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ